Lietuvos beisbolo čempionato sezono pradžioje puikią sportinę formą demonstruojantis Kauno „Lituanica“ atstovas Airidas Šukys tapo geriausiu gegužės mėnesio žaidėju. Jaunasis beisbolininkas ne tik svariai prisideda prie komandos pergalių, bet ir siekia vis aukštesnių asmeninių tikslų. Pokalbyje Airidas prisiminė savo pirmuosius žingsnius beisbole, papasakojo apie šio sezono sėkmės priežastis, pirmąjį „Home Run“ vyrų čempionate bei artėjančią principinę dvikovą su Vilniaus ekipa.

Prisiminkime tavo kelią į beisbolą. Kaip atradai šią sporto šaką ir kuo ji tave užkabino?
Kiek atsimenu, viskas prasidėjo ketvirtoje ar penktoje klasėje, kai per kūno kultūros pamoką atėjo treneriai Donatas ir Audrius. Jie pravedė trumpą beisbolo treniruotę, supažindino su pačiu žaidimu, o po pamokos pasiūlė ateiti treniruotis rimčiau. Iki tol nebuvau rimtai sportavęs, nebent mokykloje žaisdavome kvadratą. Beisbolas mane užkabino tuo, kad tai buvo visiškai kitoks sportas – čia reikia greitos reakcijos, mąstymo ir susikaupimo. Taip pat labai patiko komandinė atmosfera ir pats žaidimo azartas, todėl norėjosi vis labiau tobulėti.
Šio sezono pradžioje vyrų čempionate demonstruoji puikų žaidimą. Kas, tavo manymu, tai lemia?
Manau, kad susideda keli dalykai. Tikrai daug davė darbas tarpsezoniu. Taip pat jaučiu, kad ateina didesnė branda, daugiau pasitikėjimo savo žaidimu bei sprendimais aikštėje. Prisideda ir komandos pasitikėjimas bei gera atmosfera.
Dar praėjusį sezoną pagrindinėje komandoje dažniau tekdavo sėsti prie muzikinio pulto nei pasirodyti aikštėje. Ar visas komandos jaunimas turi praeiti šį etapą?
Manau, kad nebūtinai visi jauni žaidėjai turi praeiti tokią mokyklą. Kadangi pirmoje komandoje negaudavau daug žaidimo laiko, dažniau leisdavau „walk-up songs“, o tuo pačiu stebėdavau kitus ir mokydavausi iš jų klaidų. Mes patys norėjome įnešti kažką naujo į Lietuvos beisbolą – kad skambėtų muzika, kai žaidėjas ruošiasi mušti. Tai komandai suteikdavo daugiau emocijų ir kurdavo geresnę atmosferą rungtynių metu. Dėl muzikos skonio pasitikėjimo gal ir negalima taip sakyti, nes dažniausiai kiekvienas pats išsirinkdavo savo dainą, o aš ją tiesiog paleisdavau. Kai mane išleisdavo žaisti, pultą perimdavo kiti.
Šį sezoną vyrų čempionate atlikai ir savo pirmąjį „Home Run“. Koks buvo jausmas?
Jausmas tikrai labai geras, ypač kai tai įvyksta įtemptose rungtynėse, kuriose kiekvienas taškas yra svarbus. Tokios akimirkos ilgai išlieka atmintyje. Jaunimo varžybose taip pat esu atlikęs „Home Run“, tačiau pirmasis vyrų čempionate buvo ypatingas.
Kokius tikslus esi išsikėlęs šiam sezonui?
Komandinis tikslas – laimėti Federacijos taurę ir Lietuvos beisbolo čempionatą. O asmeninis – patekti į Lietuvos vyrų rinktinę.
Jau šį šeštadienį laukia dviejų nepralaimėjusių komandų akistata su vilniečiais. Ar šios rungtynės tau ypatingos?
Taip, šios dvikovos tikrai yra ypatingos. Kiekvieną kartą žaidžiant prieš Vilniaus komandą norisi parodyti geriausią savo žaidimą ir iškovoti pergalę. Tarp komandų jaučiasi principinė kova, todėl tokios rungtynės visada būna emocingos ir atkaklios. O iš artėjančios akistatos sirgaliai gali tikėtis kovingo beisbolo ir, tikiuosi, Kauno pergalės.
Puikus sezono startas ir pelnytas geriausio mėnesio žaidėjo įvertinimas rodo, kad Airidas Šukys žengia svarbų žingsnį savo karjeroje. Tačiau pats žaidėjas neslepia, kad svarbiausi darbai dar laukia priešakyje – tiek siekiant komandinių titulų, tiek kovojant dėl vietos Lietuvos vyrų rinktinėje.
Kauno „Lituanica“ (8-0) ir BK „Vilnius“ (6-0) akistata VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre rytoj (05.30) nuo 11:00.

