Visagino „Country“ festivalis

Vykstantis kasmet toje pačioje vietoje – Visagine, Country festivalis pritraukia nemažai savo muzikos gerbėjų bei vakarietiško stiliaus entuziastų. Be skambios muzikos ir kaubojiškų kepurių, kantri festivalis glaudžiai susijęs su amerikiečių kultūra. Beisbolas – viena populiariausių amerikos sporto šakų. Lietuvoje beisbolas gyvuoja jau 100 metų ir ta proga su Švietimo ir mokslo ministerijos pagalba, dalyvauja renginiuose bei miesto šventėse, didina beisbolo žinomumą visoje Lietuvoje. Visagine saulėtą dieną pristatėme beisbolą, žmonės bandė atmušti kamuoliuką iš metančios patrankos bei išbandė jėgas taiklumo rungtyje – bandė pataikyti į taikinį.

Festivalis jau gyvuoja nuo 1991 metų. Festivalio steigėjais laikomi 4 asmenys – tai Virgis Stakėnas, Edmundas Žalpys ir Sigitas Morkūnas. Ketvirtas žmogus – prezidentė Elena Čekienė. Nuo 1999 m. festivalis tvirtai įėjo į visaginiečių bei visos Lietuvos kantri muzikos gerbėjų gyvenimą, nes vyksta kasmet.

Projektas “Lietuvos beisbolui 100 metų” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.