Trečias kartas sumelavo: Lietuvos beisbolo rinktinė vėl liko per žingsnį nuo Europos čempionato

Lietuvos beisbolo rinktinei trečiu bandymu nepavyko iškovoti kelialapio į Europos čempionatą. Utenoje vykusiame atrankos turnyre Lietuvos beisbolininkai grupės varžybose iškovojo visas tris pergales, tačiau suklupo lemiamame finalo mače su Graikijos rinktine. Graikams atiteko vienintelis kelialapis į Europos pirmenybes, tarp 16 stipriausių Senojo žemyno komandų.

Finalas turnyro šeimininkams prasidėjo nesėkmingai. Jau pirmame kėlinuke graikai išsiveržė į priekį ir persvarą nuolat didino. Po septynių kėlinukų varžovai buvo priekyje 7:0. Puolime labai nesėkmingai žaidę lietuviai pirmą tašką pelnė tik aštuntame kėlinuke. Netrukus Lietuvos rinktinė surengė dar vieną rezultatyvią ataką ir po karštų Lietuvos rinktinės trenerių ginčų su teisėjais buvo įskaityti 2 taškai ir atsilikimas sumažintas iki 3:7. Paskutiniame devintame kėlinuke Lietuvos beisbolininkai sukilo į lemiamą šturmą ir Edvardas Matusevičius išmušė kamuolį už aikštės ribų, atliko vadinamąjį „home run“ ir lietuviai priartėjo 4:8. Tačiau graikai sugebėjo apsiginti ir iškovojo pergalę bei kelialapį į Europos čempionatą.

„Atidavėm visas jėgas ir kovojom iki galo. Gal kažkiek pritrūko bendrų treniruočių, gal kažkiek talento, bet tikrai atidavėme viską, kad laimėtume. Mums dar trūksta šiek tiek iki tokio lygio, kokio yra graikų lyderiai. Jų labai stiprus metikas yra atvažiavęs iš JAV ir tokių metikų Europoje dažnai nematome. Tikimės, kad išlaikysime rinktinės branduolį. Aš pats tikrai liksiu rinktinėje ir bandysiu motyvuoti ir kitus žaidėjus dirbti dar daugiau. Nes vėl šiek tiek pritrūko ir jau trečią kartą pralaimim lemiamose rungtynėse dėl patekimo į Europos čempionatą“, – sakė JAV universitete studijuojantis vienas Lietuvos rinktinės lyderių Marius Balandis.

Lietuvos rinktinė du kartus buvo per žingsnį nuo kelialapio į Europos čempionatą. 2017 metais Lietuvos beisbolininkai lemiamoje kovoje svečiuose pralaimėjo Austrijai, o 2019 metais Utenoje turėjo pripažinti Izraelio pranašumą.

„Rinktinėje turime nusistovėjusį komandos branduolį ir jį tikrai išlaikysime, o pasipildyti visada galime. Graikijos rinktinėje didžioji dalis beisbolininkų yra amerikiečiai, turintys Graikijos pilietybę. Mes irgi turime lietuvių kilmės beisbolininkų netgi stipriausioje pasaulio lygoje MLB. Ten žaidžia lietuvių kilmės J.P. Bukauskas, broliai Chrisas ir Patas Valaikos. Bet jie neturi galimybių žaisti Lietuvos rinktinėje. Jie yra profesionalai ir jiems šiuo metu yra sezono įkarštis, kaip ir Dovydui Neverauskui, rungtyniaujančiam Japonijos klube“, – apie rinktinės ateitį kalbėjo Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas.