Lietuvai patikėta teisė antrą kartą iš eilės organizuoti Europos beisbolo-5 čempionatą

Europos beisbolo ir softbolo konfederacija (WBSC Europe) paskelbė, kad antrasis Europos beisbolo penketų čempionatas vėl vyks Lietuvoje. 2020 metais pirmą kartą istorijoje organizuotas Europos beisbolo-5 čempionatas taip pat vyko mūsų šalyje.

Prieš trejus metus Europos pirmenybėse medaliai buvo išdalinti Vilniuje „Litexpo“ parodų ir kongresų centre. Šių metų Europos čempionatas vyks lapkričio 7-11 d. Lietuvos sporto centre Druskininkuose.

„Džiaugiamės, kad Lietuva tampa Europos beisbolo-5 centru. Lietuvai suteikta teisė antrą kartą iš eilės organizuoti Europos čempionatą. Be to į WBSC Europe beisbolo-5 komisiją buvo išrinktas lietuvis Arnoldas Ramanauskas. WBSC Europe įvertino ne tik puikią pirmojo Europos čempionato organizaciją, bet ir Lietuvos rinktinės rezultatus. Lietuvos beisbolininkai tapo Europos vicečempionais ir kartu su čempionais prancūzais iškovojo teisę atstovauti Europos žemynui pirmą kartą organizuotame pasaulio čempionate, kuriame užėmė 11 vietą“, – sako Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas ir WBSC Europe vykdomojo komiteto narys Virmidas Neverauskas.

Sausio 12 d. pirmą kartą istorijoje paskelbtame WBSC beisbolo-5 pasauliniame reitinge, Lietuvos rinktinė pateko į geriausiųjų dešimtuką ir užima 7 vietą.

Reitingo lyderiais tapo pasaulio čempionai Kubos beisbolininkai, antroje vietoje Taivano rinktinė, trečioje – Europos čempionai prancūzai. Lietuvos rinktinę reitinge taip pat lenkia pasaulio vicečempionai japonai bei Venesuelos ir Pietų Afrikos Respublikos atstovai. Už Lietuvos rinktinės pirmajame reitingo dešimtuke rikiuojasi Tunisas, Kenija ir Italija.

„Beisbolas-5 sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Meksikoje vykusiose pirmenybėse rungtyniavo komandos iš keturių žemynų ir pasaulio čempionatas tapo dideliu proveržiu šios sporto šakos populiarumui. Beisbolas-5 yra greitas, dinamiškas sportas, kur rungtynės įprastai trunka tik apie 15-25 minutes ir tai yra labai patrauklu žiūrovams. Be to, tai pirma komandinė sporto šaka, kur kartu vienoje komandoje varžosi ir vyrai, ir moterys. Tarptautinė beisbolo ir softbolo konfederacija deda visas pastangas, kad beisbolas-5 taptų olimpine sporto šaka. Vilčių suteikia ir tai, kad sulaukiame gan palankaus Tarptautinio olimpinio komiteto požiūrio į sparčiai populiarėjančią sporto šaką“, – teigė V. Neverauskas.

Beisbolo-5 varžybos jau yra įtrauktos į 2026 metų Dakaro jaunimo olimpinių žaidynių programą.