Taupymo režimą įjungusi Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė Utenoje vykstančiose pirmosiose Europos čempionato A grupės atrankos rungtynėse nusileido Izraelio rinktinei rezultatu 2:12 bei serijoje iki dviejų pergalių dabar atsilieka 0-1.

„Šiandien nenorėjome išmesti visų savo kozirių, pataupėme metikus, todėl nenuostabu, kad nepavyko atsilaikyti visus 9 kėlinius. Stipriausią artileriją mesime rytoj – turime metiką Marių Balandį, kuris turėtų pristabdyti Izraelį ir taip padidintų mūsų šansus laimėti“, – po pirmojo pralaimėjimo Izraelio rinktinei viltingai kalbėjo vyriausiasis komandos treneris Virmidas Neverauskas.

Rungtynių pradžia, kai pirmuosius taškus pelnė lietuviai, atrodė daug žadanti. Tuomet Mantas Černiauskas atmušė hitą, o iš antrosios bazės namo parbėgo Arūnas Dankovskis. Ketvirtajame kėlinuke lietuvaičiai varžovams atseikėjo dar vieną tašką – M. Černiauskas namų bazę pasiekė po Audriaus Beliausko atmušimo.

Visgi svečių iš Izraelio puolimas atrodė daug grėsmingesnis. Varžovai net 6 kartus tolimais atmušimais privertė kamuolį palikti aikštės ribas. Beje, visi atmušėjai, bandę nors kartą atmušti kamuolį, į savo sąskaitą įsikrovė bent po vieną hitą.

Puolime Lietuvos rinktinėje labiausiai žibėjo M. Černiauskas ir Kęstas Vilimas, atmušę po du hitus, po vieną pridėjo A. Dankovskis, V. Valinčius ir A. Beliauskas.

Startinis komandos metikas Eimantas Žičkus per 5,1 kėlinio varžovams leido atmušti 8 hitus, pelnyti 7 taškus bei atseikėjo 2 „strikeoutus“. Tuo metu pastarąjį pakeitęs Dalius Neliupšis per 3,2 kėlinio praleido 7 hitus ir 5 taškus. D. Neliupšis Izraelio komandai taip pat išrašė 2 „strikeoutus“.

Komandą Utenos hipodrome vykstančiose rungtynėse palaikė didelis būrys sirgalių. Neoficialiais duomenimis jų skaičius galėjo siekti 400.

Kitos serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį, liepos 27-ąją, Utenos hipodrome (Užpalių g. 10). Rungtynių pradžia 14 valandą. Planuojama, jog rungtynių stebėti atvyks dar didesnis kiekis beisbolo aistruolių.