Nacionalinė Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė Trnavoje (Slovakija) vykstančiame Europos čempionato B grupės turnyre patyrė pirmąjį pralaimėjimą, kai trečiadienio dieną 3:4 nusileido Baltarusijos komandai. Šiuo metu lietuviai savo sąskaitoje turi vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą, o B pogrupyje jiems dar liko rungtynės prieš šeimininkę Slovakijos rinktinę, kuriose ir spręsis tolimesnis Lietuvos komandos likimas dėl patekimo į pusfinalį. Rungtynių pradžia lietuviams iš karto buvo rezultatyvi – Arūnas Dankovskis pramušė hitą, vėliau pasiekė antrąją bazę, o į namus patraukė po tolimo Vyto Valinčiaus atmušimo. Trečiajame kėlinuke tiek Lietuvos rinktinė, tiek Baltarusijos komanda pelnė po tašką. V. Valinčius pramušė vienos bazės hitą, vėliau po netaiklaus varžovų pičerio metimo pasiekė antrąją bazę. Audrius Beliauskas pasinaudojo tinkama situacija, pramušė hitą į tarpą tarp pirmosios ir antrosios bazės bei parvedė V. Valinčių namo. Ketvirtajame kėlinyje V. Valinčius ir vėl prisidėjo prie persvaros padidinimo, kai po jo atmušimo tašką pelnė trečiojoje bazėje buvęs Evaldas Žarkaitis – Lietuva pirmavo 3:1. Visgi tuomet baltarusiai priartėjo (2:3), o lietuvaičių puolimo mašina sustojo. Galiausiai aštuntajame kėlinyje Baltarusijos rinktinė spurtavo – pelnė 2 taškus ir persverė rezultatą savo naudai (4:3). Lemiamame puolime Lietuvos komandai užpilti nebepavyko, o tai bylojo apie pirmąjį pralaimėjimą, šiek tiek sujaukiantį situaciją turnyrinėje lentelėje. Startinis komandos pičeris Marius Balandis šiandien atrodė tiesiog fantastiškai ir per 7 kėlinius varžovams leido atmušti vos 5 hitus bei išrašė net 18 „strikeoutų“. Edvardas Matusevičius pičerio pozicijoje praleido vieną kėlinuką, o jo metu varžovai atseikėjo vieną hitą. Puolime labiausiai žibėjo V. Valinčius, atmušęs 4 hitus, po vieną pridėjo A. Dankovskis, E. Žarkaitis, E. Matusevičius, Kęstas Vilimas ir Audrius Beliauskas. Rytoj, ketvirtadienį, 18 valandą Lietuvos laiku lietuvaičiai susitiks su šeimininkės Slovakijos rinktine. Rungtynių tvarkaraštį, rezultatus ir dar daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.baseballstats.eu/2019/trnava/schedule.php