Federacijos taurės kvalifikacijoje, pirmoji pergalė jau kauniečių kišenėje – tokį faktą galime konstatuoti po antradienį Federacijos taurės kvalifikaciniame etape Maskvoje vykusių rungtynių, kai Kauno „Lituanicos“ beisbolininkai 6:3 nugalėjo svečius iš Anglijos – Londono „Mets“ ekipą.

Kauno klubas po dviejų susitikimų savo sąskaitoje turi vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą bei su Slovakijos sostinės Bratislavos „Appolo“ komanda dalijasi trečiąja ir ketvirtąja turnyrinės lentelės vietomis.

Jau pirmajame kėlinyje laikinosios sostinės įgijo pranašumą. Gynyboje ji maksimaliai realizavo savo galimybes ir iš žaidimo išmetė pirmuosius tris varžovų atmušėjus, o puolime parodė galintys startuoti itin galingai.

Viskas prasidėjo nuo trijų hitų, kurių autoriai buvo Andrius Šimaitis, Donatas Maciulevičius ir Mantas Černauskas. Hitą taip pat pridėjo Williamas Gordonas, o Mindaugas Strimaitis ir Siegertas Flaneuras bazes pasiekė po gynėjų pasirinkimų outus daryti kitose bazėse.

Būtent dėl to po pirmojo kėlinuko vaizdas švieslentėje džiugino – A. Šimaitis, D. Maciulevičius ir M. Strimaitis pelnė taškus bei Kauno ekipa buvo priekyje 3:0.

Vėliau stojusi taškų sausra išliko iki septintojo kėlinuko, kurį ir vėl galima buvo vadinti „kauniečių kėliniu“. M. Černauskas ir M. Strimaitis kėlinį pradėjo išeidami į bazę, o Džiugas Gavrilčikas, jausdamas dviejų outų bei pilnų bazių spaudimą, pasinaudojo geru varžovų pičerio metimu bei atmušė hitą tolimojo lauko gynėjams, taip parvesdamas du taškus – 5:0.

A. Šimaitis, rungtynių dieną šventęs savo gimtadienį, aštuntojo kėlinio puolimo metu juodu darbu uždirbo tašką savo komandai. Po keturių netaiklių metimų jis pasiekė pirmąją bazę. Iškart po to, pasinaudodamas greičiu, pavogė antrąją bazę bei pasiekė trečiąją, mat varžovų gaudytojo metimas buvo netaiklus ir „Mets“ ekipa suklydo. Galiausiai jis pelnė tašką po D. Maciulevičiaus pramušimo kvadrate žaidžiantiems gynėjams – rezultatas tapo 6:0.

Visgi sausiems „Lituanicos“ beisbolininkams iš balos išlipti nepavyko – paskutinio puolimo metu Londono ekipa atmušė 3 hitus bei pelnė 3 taškus. Nepaisant to, kauniečiai užbaigė varžovų puolimą atlikdami tris outus ir šventė pergalę rezultatu 6:3.

Visų rungtynių metu Kauno ekipai dirigavo pičeris Woodsas Finesas. Iš JAV kauniečiams padėti atvykęs legionierius per 9 kėlinius varžovams leido atmušti vos 4 hitus ir praleido 3 taškus, atliko 10 „strikeoutų“ bei 7 „base on balls“ žaidimo elementus.

Puolime labiausiai pasižymėjo D. Maciulevičius, W. Gordonas ir W. Finesas, atmušę po 2 hitus. Po 2 taškus pelnė A. Šimaitis ir M. Strimaitis, po vieną – D. Maciulevičius ir M. Černauskas.

Kitas susitikimas kauniečių laukia jau trečiadienį, birželio 12 dieną, kai „Lituanicos“ vyrai išmėgins jau minėtosios Slovakijos ekipos jėgas bei bandys įgauti pranašumą turnyro lentelėje.