Pratęsime išsigelbėjusi Nacionalinė Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė Trnavoje (Slovakija) vykstančiame Europos čempionato B grupės turnyro pusfinalyje iškovojo pergalę, kai penktadienio dieną 12:7 nugalėjo Šveicarijos komandą ir žengė į turnyro finalą.

Lietuvos komanda pradėjo galingai ir po pirmojo kėlinio jau pirmavo 4:0. Šiuos taškus ekipai parnešė Audrius Beliauskas, Arūnas Dankovskis, Vytas Valinčius ir Edvardas Matusevičius.

Trečiajame kėlinyje lietuviai, vedini V. Valinčiaus, atmušusio už aikštės ribų, bei E. Matusevičiaus, kuris pramušė hitą, o vėliau apsuko visas bazes ir pelnė tašką, į savo kraitį įkrovė dar du taškus. Visgi atsaką turėjo ir šveicarai, o po trijų kėlinių švieslentėje degė skaičiai 6:4, simbolizuojantys Lietuvos rinktinės pranašumą.

Ketvirtajame ir penktajame kėliniuose šveicarai atseikėjo po tašką ir po 9 iningų komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą, mat tvyrojo lygiosios – 6:6.

Pratęsimą pradėjo lietuviai – atmušėjo vietoje stovėjo A. Beliauskas, pirmojoje bazėje buvo Arūnas Dankovskis, antrojoje Paulius Nenartavičius. A. Beliauskas išprovokavo varžovų pičerio metimą, kuris kliudė atmušėjo koją ir nusiuntė jį į pirmąją bazę – visos bazės tapo užpildytos.

Būtent tuomet dar labiau suspindo V. Valinčiaus žvaigždė. Šešiolikmetis ketvirtuoju metimu galingai atmušė kamuolį link aikštės tvoros bei, šią permušęs, ekipai uždirbo „homerun“ ir keturis garantuotus taškus. Vėliau Lietuvos rinktinė pridėjo dar du taškus, kurių autoriais tapo E. Matusevičius ir K. Vilimas – prieš paskutiniąją gynybą Lietuva pirmavo dvigubai (12:6).

Galiausiai lietuviai apsigynė ir su per kraštus besiliejančiomis emocijomis šventė pergalę rezultatu 12:7.

Susitikimo metu žibėjo abu Lietuvos komandos metikai. Norvydas Žukauskas, pradėjęs rungtynes, per beveik 5 kėlinius varžovams leido atmušti 4 hitus ir pelnyti 6 taškus. Dar solidžiau pasirodė E. Matusevičius, per 5 kėlinius varžovams atseikėjęs 8 „strikeoutus“ ir leidęs realizuoti vos 1 hitą.

Puolime labiausiai pasižymėjo rungtynių herojai V. Valinčius ir E. Matusevičius, atmušę po 3 hitus. Du iš trijų hitų V. Valinčius atmušė itin toli – abu kamuoliai perskrido aikštelės tvorą. Demonstruodamas tokį puolimą V. Valinčius parvedė 5 taškus, o E. Matusevičius – 2.

Šiandien, šeštadienį, 18 valandą Lietuvos laiku lietuvaičiai finale susitiks su Ukrainos rinktine.

Rungtynių tvarkaraštį, rezultatus ir dar daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.baseballstats.eu/2019/trnava/schedule.php

Šių rungtynių vaizdo įrašą galite rasti čia:

https://www.sportas.lt/naujiena/279239/lietuvos-beisbolo-rinktine-po-pratesimo-nutrauke-sveicaru-pergaliu-serija-ir-pateko-i-finala