Galingai spurtavusi Nacionalinė Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė Trnavoje (Slovakija) vykstančiame Europos čempionato B grupės turnyre iškovojo antrąją pergalę, kai ketvirtadienio vakarą 19:15 nugalėjo šeimininkės Slovakijos komandą ir žengė į pusfinalį. Per pirmuosius tris kėlinukus lietuviai slovakams leido pelnyti 8 taškus bei patys atseikėjo vos vieną, tačiau tuomet įsijungė ir mūsiškių puolimo mašina bei susitvarkė gynyba. Viskas prasidėjo nuo Audriaus Beliausko taškų po Vyto Valinčiaus atmušimo. Pastarąjį namo parvedė Edvardo Matusevičiaus hitas, o patį E. Matusevičių tašką pelnyti paskatino Mariaus Balandžio hitas. Galiausiai Paulius Nenartavičius išprovokavo keturis netaiklius varžovų komandos pičerio metimus ir uždirbo tašką, kurio autoriumi tapo Kęstas Vilimas. Penktajame kėlinuke Lietuvos rinktinė pelnė net 7 taškus. Pirmiausiai reikalus išsprendė A. Beliauskas, kuris po hito parvedė Eimantą Žičkų ir Evaldą Žarkaitį. Tuomet V. Valinčius namo parsiuntė Domą Kamandulį, o E. Matusevičius – A. Beliauską. Galiausiai V. Valinčius pavogė namų bazę, o E. Matusevičius ir M. Balandis taškus pelnė po E. Žičkaus atmušimo. Šeštajame kėlinyje lietuviai ir vėl atseikėjo 7 taškus. Po E. Matusevičiaus pramušimo D. Kamandulis pelnė pirmąjį tašką, tuomet metiko klaidą išprovokavęs K. Vilimas privertė namo parbėgti P. Nenartavičių. Dar vieną tašką pelnė V. Valinčius, kai E. Žarkaitis išprovokavo „base on balls“ epizodą. Galiausiai viską uždarė D. Kamandulis, kuris dviejų bazių hitu namo parvedė tris žaidėjus – E. Žarkaitį, E. Žičkų ir K. Vilimą. Visgi tuomet Lietuvos komandai nepavyko apsiginti ir per du kėlinius jie buvo priversti praleisti 7 taškus. Nepaisant to, lietuvių metikas E. Matusevičius sėkmingai uždarė rungtynes, o tai reiškė, jog pergalė nacionalinei rinktinei atvėrė vartus į pusfinalį. Atskiro paminėjimo pičerių gretose Lietuvos komandoje vertas metikas A. Beliauskas, kuris per beveik 5 kėlinius varžovams leido atmušti vos 4 hitus. Kauno „Lituanicai“ atstovaujantis beisbolininkas rungtynėse tapo tikru atradimu, mat per visą šį sezoną pičerio pozicijoje žaidė mažiau, nei rungtynėse prieš Slovakiją – vos 4 kėlinius. Puolime labiausiai žibėjo E. Matusevičius, atmušęs 5 hitus ir po savo atmušimų parvedęs 3 taškus. Tiek pat taškų po savų atmušimų dar parvedė V. Valinčius, E. Žičkus ir D. Kamandulis. Daugiausiai taškų pelnė jau minėti E. Matusevičius ir V. Valinčius – po 3. Šiandien, penktadienį, 14 valandų 30 minučių Lietuvos laiku lietuvaičiai pusfinalyje susitiks su Šveicarijos rinktine. Rungtynių tvarkaraštį, rezultatus ir dar daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.baseballstats.eu/2019/trnava/schedule.php