Nacionalinė Lietuvos vyrų beisbolo rinktinė Trnavoje (Slovakija) vykstančiame Europos čempionato B grupės turnyre iškovojo pirmąją pergalę, kai antradienio dieną 8:6 nugalėjo Rumunijos komandą.

Pirmuosius taškus Lietuvos ekipai pelnyti pavyko jau antrajame rungtynių kėlinyje, kai komandos gaudytojas Kęstas Vilimas pramušė hitą, pavogė antrąją bazę, o po Audriaus Bieliausko atmušimo pelnė tašką. Vėliau pats A. Bieliauskas po Vyto Valinčiaus atmušimo pasiekė trečiąją bazę bei po pastarojo provokacijos dar pridėjo ir tašką.

Trečiasis kėlinukas lietuvaičiams taip pat buvo produktyvus – K. Vilimas pasiekė pirmąją bazę po varžovų klaidos, pavogė tiek antrąją, tiek trečiąją bazę bei pelnė tašką po nesėkmingo varžovų pičerio metimo.

Ketvirtajame kėlinuke A. Bieliauskas išprovokavo varžovų metiko „base on balls“, Mindaugas Strimaitis padarė tą patį. Tuomet jau Arūnas Dankovskis pramušė hitą, taip namo parvesdamas antrojoje bazėje buvusį A. Bieliauską – 4:0 pirmavo Lietuva.

Visgi po to sutriko lietuvių gynyba, kai per šeštąjį kėlinį Rumunai atmušė 5 hitus ir pelnė 3 taškus. Dar du taškus jie pelnė ir septintajame kėlinuke, po kurio švieslentėje degė Lietuvai nepalankūs skaičiai – rinktinė atsiliko 4:5.

Vis dėlto lietuviai spėjo paruošti atsaką ir A. Dankovskio bei Andriaus Šimaičio pastangomis pelnyti du taškus, taip persverdami rezultatą 6:5.

Aštuntajame kėlinyje rumunai į žaidimą vėl įvedė lygiąsias, o Lietuvos rinktinė atsakė A. Bieliausko ir V. Valinčiaus taškais po tolimo A. Dankovskio atmušimo. Galiausiai rungtynes lietuviai užbaigė padarydami tris outus bei taip deklaravo pergalę rezultatu 8:6.

Didžiulį darbą šios dienos rungtynėse atliko komandos metikai Lukas Barry ir Eimantas Žičkus. Pastarasis užbaigė rungtynes bei varžovams per 3 iningus spėjo išrašyti 4 „strikeoutus“ ir leido atmušti 7 hitus. Startinis komandos pičeris – L. Barry – per beveik 6 kėlinius Rumunijos ekipai uždirbo 8 „strikeoutus“. Abu komandos metikai rumunams leido pelnyti po 3 taškus.

Puolime Lietuvos rinktinėje labiausiai žibėjo A. Dankovskis, atmušęs 2 hitus, po vieną pridėjo A. Šimaitis, Edvardas Matusevičius, K. Vilimas, A. Bieliauskas ir V. Valinčius. 3 taškus komandai pelnė A. Bieliauskas, 2 pridėjo K. Vilimas, po vieną A. Šimaitis, A. Dankovskis ir V. Valinčius.

Rytoj, trečiadienį, 11 valandą Lietuvos laiku lietuvaičiai susitiks su kaimynine Baltarusijos rinktine.

Rungtynių tvarkaraštį, rezultatus ir dar daugiau informacijos galite rasti čia: https://www.baseballstats.eu/2019/trnava/schedule.php