Jei ketvirtadienio ryto rungtynėms reiktų duoti pavadinimą, neabejotinai jas galima būtų vadinti „Septintojo kėlinio drama“. Būtent septintajame kėlinuke Vašingtono „Nationals“ persvėrė rezultatą, užtildė 43 tūkst. „Astros“ sirgalių minią ir padėjo stiprų pamatą pergalei. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo kertinis rungtynių momentas, leidęs „Nationals“ pirmą kartą organizacijos istorijoje tapti pasaulio serijos čempionais – Vašingtono klubas susitikime išvykoje 6:2 nugalėjo Hjustono „Astros“ ekipą bei septintosiose rungtynėse serijoje iki 4 pergalių triumfavo 4-3. Prieš prasidedant septintajam iningui „Astros“, po įspūdingo 36-erių metiko Zacko Greinke pasirodymo, pirmavo 2:0, tačiau „Minute Maid Park“ stadioną nutildė Anthony Rendonas, kuris pasinaudojo patogiu pičerio metimu ir išmušė kamuolį už aikštės ribų, taip deficitą sumažindamas perpus – 1:2. Iškart po to Z. Greinke keturiais netaikliais metimais į pirmąją bazę paleido atmušėją Juaną Soto, o į pasitarimą su metiku nuskubėjo „Astros“ treneris AJ Hinchas. Po šio epizodo Z. Greinke buvo pakeistas, o į jo vietą stojo Willas Harrisas. W. Harriso šlovė ilgai netruko. Vos antruoju metimu 36-erių „Nationals“ veteranas Howie Kendrickas galingai atmušė kamuolį, Vašingtono komandai uždirbo antrąjį homeruną bei taip ne tik pats pelnė tašką, bet ir parvedė pirmojoje bazėje buvusį J. Soto – JAV sostinės ekipa persvėrė rezultatą 3:2.

Po šio epizodo „Astros“ sugriuvo. Aštuntajame kėlinyje Hjustono klubas „Nationals“ leido pelnyti vieną tašką, devintajame – du, o po sėkmingos paskutinės gynybos Vašingtono ekipa ėmė šokti pergalės šokį. Pirmą kartą Didžiosios beisbolo lygos (MLB) istorijoje finalo serijoje komanda triumfavo laimėjusi visas išvykos rungtynes. Būtent „Nationals“ visus 4 iš 7 serijos susitikimų laimėjo ne namų aikštelėje Vašingtone, o Hjustone. Fenomenalų pasirodymą demonstravo metikas Maxas Scherzeris, kuris per 5 iningus varžovams leido atmušti 7 hitus ir taip pelnyti du taškus. Įdomu tai, kad M. Scherzeris prieš kelias dienas dar negalėjo savarankiškai apsirenkti, mat beisbolininkui po pirmųjų serijos rungtynių buvo užspaustas kaklo nervas. Komandos medikų, įvairiais pratimais bei procedūromis padėjusių M. Scherzeriui atsigauti, dėka „Astros“ buvo nustebinti ir pristabdyti – puolime vadinamoje „scoring position“ Hjustono komanda paliko net 8 komandos draugus. „Jis nuolatos buvo treniruočių salėje, jis atliko gydymą ir jis niekada nesustojo, – po rungtynių apie M. Scherzerį kalbėjo A. Rendonas. – Vienintelis dalykas, kurio jis šiandien nebeturėjo, buvo užspaustas nervas. Mes visi galime tai patvirtinti. Jis beprotiškai stengėsi čia būti. Jam tai buvo išbandymas, visa tai, ką jis turėjo išgyventi per kelias pastarąsias dienas.“Nors reguliariajame sezone „Astros“ buvo pranašesnė ir laimėjo net 107 rungtynes bei tik 55 susitikimuose turėjo pripažinti varžovų pranašumą, atkrintamosiose Hjustono beisbolininkams nepakako jėgų. „Nežinau, kaip tai išgyvensiu, – kalbėjo vienas iš „Astros“ lyderių Jose Altuve. – Labai sunku pralaimėti septintąsias pasaulio serijos rungtynes. Galiu jums pasakyti tik tiek, kad padarėme viską, ką galėjome. Padarėme viską, kad būtume ten, kur esame dabar. Pabaigoje nepavyko, bet tai yra beisbolas.” Žymiai pakilesnės nuotaikos tvyrojo „Nationals“ rūbinėje, kurioje tarp susirinkusių komandos narių, artimųjų, žurnalistų liejosi šampanas, o Vašingtono žaidėjai traukė dainas ir šokinėjo iš laimės. Po dar vieno įstabaus sezono galime pasikartoti, kad šiemet buvo perrašyta lygos istorija ir naujaisiais MLB čempionais tapo Vašingtono „Nationals“ beisbolininkai.