„Komandai keliami gana aukšti reikalavimai“

Domas Kamandulis ir Sigita Maciulevičienė

Dalius Neliupšis praėjusią vasarą tapo absoliučiu Lietuvos rinktinės koziriu, kai į Slovakijoje vykusio Europos pirmenybių B diviziono finalą atvyko paskutinę dieną ir padėjo pamatus lietuvių triumfui antrajame pagal pajėgumą Senojo žemyno čempionate.

Finalą Lietuvos rinktinė tądien laimėjo, o D. Neliupšis mačą pradėjo startinio metiko pozicijoje ir keturis kėlinius prilaikė Ukrainos rinktinę bei neleido jai pabėgti.

Po trijų savaičių veiksmas persikėlė į Lietuvą, kur Utenoje buvo surengta serija iki trijų pergalių, kurioje mūsų tautiečiai kovėsi su Izraelio rinktine, o du laimėjimai jiems būtų atvėrę duris į aukščiausią lygą – Europos pirmenybių A divizioną.

Deja, tačiau laimėti serijos nepavyko, tad Lietuvos rinktinė, dvejus metus paeiliui buvusi per žingsnį nuo aukščiausio pasiekimo lietuviškoje beisbolo istorijoje, trečią kartą iš eilės sugrįžo į B divizioną.

„Jeigu žiūrėtume į superfinalo rezultatus, tai žmonės, kurie nežino tos beisbolo virtuvės, tai gal ir vertina neigiamai, – su tinklalapiu „beisbolaskaune.lt“ apie pralaimėtą seriją kalbėjo D. Neliupšis. – Izraelis pateko į olimpines žaidynes. Jeigu į Lietuvą, konkrečiai Uteną, buvo atvykusi olimpinio lygio komanda, tai buvo super renginys.

Norisi tikėti, kad tokio lygio šventė Lietuvoje dar kada nors bus. Tomis dienomis daugiausiai džiaugsmo buvo sirgaliams, kurie atėjo pamatyti pasaulinio lygio beisbolo.“

Šiemet prie Lietuvos rinktinės vairo stojo Williamas Gordonas, kuris pakeitė iki tol ekipai vadovavusį Virmidą Neverauską, du kartus iš eilės atvedusį šalies beisbolininkus į pergalę B diviziono Europos čempionate.

Paklaustas, kaip vertina šį pasikeitimą, D. Neliupšis neturėjo tikslaus atsakymo, tačiau vertino buvusio trenerio darbą ir patikino, kad dabartinio stratego pastangos bus ne ką mažesnės.

„Willas (W. Gordonas, aut. past.) yra žinomas Lietuvoje. Nėra taip, kad kažkas iš šono atėjo. V. Neverauskas padarė didelį darbą – tai rodo rezultatai. Šiemet yra Willas, kuris yra gerbiamas ir, manau, kad padarys tikrai viską, ką sugeba, dėl rinktinės, kad būtų kuo aukštesni rezultatai“, – kalbėjo beisbolininkas.

Uteniškio teigimu, pastarieji keli B diziono čempionatai Lietuvos rinktinės kartelę pakėlė į neregėtas aukštumas, todėl dabar svarbu sužaisti užtikrintai ir nenuvilti fanų.

„Kiekvieni metai atstovaujant rinktinei yra kažkuo ypatingi. Kiekvienos rungtynės yra svarbios – vienos pavyksta labiau, kitos, galbūt, ne taip gerai“, – sakė D. Neliupšis.

„Paskutiniuose dviejuose Europos čempionatuose kartelė buvo labai pakelta, – tęsė Utenos „Titanų“ metikas. – Manau, kad šiais metais bus gana rimtas iššūkis esamą lygį išlaikyti ir toje grupėje išsilaikyti. Paskutiniuose keliuose čempionatuose mes savo grupę laimėjome. Atmosfera gera, visi noriai renkasi treniruotis, todėl komandai keliami gana aukšti reikalavimai.“

Nors iki liepos pabaigoje vyksiančio čempionato liko dar pusė metų, Lietuvos rinktinė vasario 1-ąją dieną susirinko jau į antrąją treniruotę ir toliau aktyviai vykdo treniruočių programą.

Pasak D. Neliupšio, kiekvienas rinktinės kandidatas yra atsakingas už save, tačiau pasiruošimo ciklo tikslus vyriausiasis treneris W. Gordonas jau yra nubrėžęs.

„Kiekvienas rinktinės narys žino savo fizinę būklę – vieni ruošiasi kartu su komanda, kiti dirba treniruoklių salėje. Anksti prasidėjo bendros treniruotės. Treneris išsakė planą, žinome preliminarų tvarkaraštį, nusibrėžėme gaires ir bandome judėti pirmyn. Konkurencija didelė, vienas kitam nieks nenori nusileisti. Tas yra labai gerai“, – šypsodamasis kalbėjo D. Neliupšis.

Pokalbio pabaigoje beisbolininkas sau ir kitiems Lietuvos rinktinės kandidatams skyrė palinkėjimą bei paskatino beisbolo mėgėjus dažniau rinktis į rungtynes, vykstančias Lietuvoje.

„Norėčiau, kad visi, kurie yra kandidatai, patektų į rinktinę, – linkėjo D. Neliupšis. – Deja, tiek vietų rinktinėje nėra. Linkėčiau tiems, kurie nepateks, nenusivilti ir viskas bus gerai. Aišku, palinkėčiau visiems tiems, kurie bent kažkiek domisi beisbolu, ateiti ir palaikyti mus klubiniame sezone. Rinktinė Lietuvoje šiais metais nežais, todėl ateikite palaikyti Lietuvos čempionato komandas.“

Lietuvos rinktinė Europos čempionato B diviziono varžybose rungtyniaus liepos 27 – rugpjūčio 1 dienomis Zagrebe, Kroatijoje. Kitas toks antrojo pagal pajėgumą Senojo žemyno turnyras tuo pačiu metu vyks Rusijos sostinėje Maskvoje.