Šeštadienį prasidėjo ilgai fanų bei žaidėjų lauktas Lietuvos beisbolo čempionatas. Kaune susikovė vietos „Lituanica Green“ (2-0) bei Utenos „Titanų“ (0-2) beisbolininkai, o Vilniuje – BK „Vilnius“ (0-2) ir Kauno „Lituanica Grey“ (2-0) ekipos.

Kauno „Lituanica“ po 15 metų pertraukos į čempionatą sugrįžo su dviem komandomis, o tai, kaip parodė pirmieji susitikimai, davė vaisių. Tiek „Lituanica Grey“, tiek „Lituanica Green“ šeštadienį iškovojo po dvi pergales ir nacionalinėse pirmenybėse šiuo metu dalijasi pirmąja vieta.

„Lituanica Green“ drama Kaune

Namuose rungtyniavusi „Green“ ekipa pirmajame mače turėjo vargo, tačiau išsikapstė po pratęsime pergalę atnešusio Siegerto Flaneuro smūgio, kuris leido pelnyti lemiamą tašką ir laimėti rezultatu 7:6. Antrajame susitikime kauniečiams ėjosi kiek geriau ir jie užtikrintai 5:0 palaužė svečius iš Utenos – „Titanų“ beisbolininkus.

Papildomo kėlinio pareikalavusiose rungtynėse Kauno ekipa pirmąjį tašką pelnė dar pirmojo puolimo metu. Vėliau tvyrojęs taškų badas nedžiugino, o šeštojo kėlinuko viduryje švieslentė konstatavo „Green“ komandos atotrūkį – 1:4.

Visgi tuomet kauniečiai pabudo. Per šeštojo kėlinio puolimą jiems pavyko pelnyti tašką, septintajame kėlinuke – apsiginti be varžovų pasižymėjimo ir patiems dar pridėti du taškus. To pasekoje rezultatas tapo 4:4 ir komandos buvo priverstos susigrumti pratęsime.

Po „Titanų“ puolimo atrodė, kad „Green“ ekipai sugrįžti bus tikrai sunku, mat prieš lemiamą spurtą laikinosios sostinės beisbolininkai ir vėl turėjo 2 taškų deficitą (4:6). Vis dėlto tuomet kauniečiams pavyko užpildyti bazes, o Utenos klubo metikui pataikius į mušantį Mindaugą Strimaitį rezultatas buvo išlygintas – 6:6.

„Lituanica Green“ ekipos legionierius S. Flaneuras lemiamu metu pademonstravo šaltakraujišką charakterį. Olandas sulaukė gero varžovų pičerio metimo ir atmušė kamuolį tolimojo lauko gynėjams, taip parvesdamas komandos draugą ir išplėšdamas Kauno klubui pergalę.

Olandijos aukščiausioje lygoje ankščiau žaidęs S. Flaneuras savo debiutinėse rungtynėse iš 4 priėjimų prie lazdos sėkmingai atmušė du sykius, pelnė ir parvedė po vieną tašką, kartą išprovokavo 4 netikslius varžovų pičerio metimus, taip uždirbdamas galimybę užimti pirmąją bazę, bei sykį gavo „strikeoutą“.

Metiko pozicijoje Kauno ekipoje žaidė Williamas Gordonas, kuris per 8 kėlinius „Titanams“ leido atmušti 9 hitus. Varžovų komandoje 5 kėlinukus ant kalno stovėjo Eivinas Nagurka, leidęs kauniečiams tinkamai atmušti 5 sykius, bei Eimantas Žičkus, per du kėlinius „Green“ komandai suteikęs progą į statistiko protokolą įsirašyti 6 hitus.

Tarp Kauno atmušėjų žibėjo W. Gordonas, S. Flaneuras ir Mindaugas Strimaitis. Visi šie beisbolininkai atmušė po du hitus. Tiesa, M. Strimaitis dar išsiskyrė po atmušimų parvestais taškais, kurių „Green“ komandai uždirbo net 3.

Antrosiose rungtynėse svarbiausioje metiko pozicijoje „Lituanica Green“ gretose žaidė Norvydas Žukauskas, per 6 kėlinius varžovams leidęs atmušti vos 3 hitus, ir Džiugas Gavrilčikas, per paskutinį kėlinuką varžovams leidęs pasižymėti vienu hitu.

Geriausi atmušėjai nepasikeitė – antrajame mače tokie buvo W. Gordonas ir M. Strimaitis. Pastarasis susitikimo metu atmušė 3 hitus (2 iš jų – dviejų bazių hitai), o W. Gordonas spėjo pasižymėti efektingu beisbolo elementu – kamuolio išmušimu iš aikštės arba kitaip dar vadinamu „homerun‘u“. Prie viso to W. Gordonas pridėjo 3 jo atmušimais parvestus taškus.

Dvi „Lituanica Grey“ pergalės Vilniuje

Tuo metu „Grey“ Vilniuje atliko naujos rotacijos bandymus bei sunkiai rinko taškus, tačiau to pakako, kad pavyktų į Kauną parvežti dvi pergales. Pirmajame susitikime dėka vieno sėkmingo kėlinio kauniečiams pavyko nuo varžovų atitolti ir švęsti pergalę rezultatu 8:1.

Antrosiose rungtynėse taškų mašina sustojo ir pasižymėti pavyko pelnyti tik penktajame kėlinuke. Vis dėlto „Lituanica Grey“ vyrai nepasidavė, persvėrė rezultatą ir rezultatu 3:2 deklaravo antrąją pergalę prieš BK „Vilnius“ beisbolininkus.

Pirmosiose rungtynėse metiko pozicijoje rungtyniavo Aivaras Jacyna ir Justinas Raupėnas, antrosiose – kaip pičeris laimėjęs Andrius Stravinskas. A. Jacyna į metiko poziciją sugrįžo po penkerių metų pertraukos.

Kaip pozicijų žaidėjai į beisbolą sugrįžo Edgaras Dankovskis ir Vytautas Kirlys. Abu kauniečiai yra sukaupę didžiulę patirtį, todėl itin džiugu, jog jie prisijungė prie Kaunas „Lituanica Grey“ ekipos.