Floridoje, lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas” svečiavosi stipriausios pasaulyje beisbolo lygos MLB Pitsburgo „Pirates“ žaidėjas Dovydas Neverauskas ir U15 ir U18 Lietuvos beisbolo rinktinės. Jaunieji sportininkai dalyvavo tarptautiniame beisbolo turnyre Floridoje „World Comes to the Palm Beaches”, kuriame U18 rinktinė užėmė trečią vieta.

Nesitreniravo atvirame lauke Komandą į Floridą lydėjęs Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas pabrėžė, kad visi rinktinės žaidėjai JAV žaidė pirmą kartą. „Stengiamės dalyvauti varžybose ir taip motyvuoti jaunuosius sportininkus. Šis turnyras mums buvo nelengvas, nes atvykome mėnesį nesitreniravę atvirame lauke. Čia mums buvo didžiulis malonumas žaisti profesionaliose beisbolo aikštėse, kurių Lietuvoje deja, bet vis dar neturime”, – sakė V. Neverauskas.

Puoselėja beisbolo stadiono idėją Beisbolo asociacijos prezidentas paaiškina, kad Lietuva pasaulio beisbolo reitinge yra 33 ir atrodo geriau, nei galima tikėtis, pagal treniravimosi sąlygas. Vyrų rinktinė Europoje užima Europoje 12-tą vietą, o jauniai – 8-tą. Nepaisant neblogų pasiekimų, Lietuvoje pastebimas vis mažesnis susidomėjimas beisbolu. „Neturime sąlygų treniruotis, todėl sportas nepopuliarus. Jau ne vienerius metus puoselėjame idėją gauti aikštę, bet reikalai nejuda. Lietuvos beisbolo federacija su Vilniaus savivaldybe pasirašė sutartį dėl vietos aikštei įsirengti Jomanto parke, bet iniciatyvos miesto valdžia finansiškai nerems“, – paaiškina beisbolo entuziastas.

Jo sūnus Dovydas Neverauskas, taip pat dalyvavęs susitikime su jaunimu Floridoje, jauniesiems žaidėjams palinkėjo, kad nedingtų noras treniruotis, jeigu nori patekti į aukščiausią sporto lygą.

Seniai planuotas susitikimas įvyko Į Floridą Lietuvos beisbolo rinktinę pakvietė Floridos lietuvių bendruomenė ir lituanistinė mokykla „Saulėtas krantas“. Renginį atidarė bendruomenės pirmininkė Marytė Prunskis ir mokyklos vadovė Ingrida Bridikytė-Lomberg. „Mūsų susitikimas buvo suplanuotas labai seniai – Steponas Darius yra rašęs, kad stengsis beisbolu sudominti Lietuvą. Šiuo tikslu jis siekė suartinti lietuvius ir JAV lietuvius per beisbolą. Šiandien po beveik 100 metų, tai įvyko – Floridoje pirmą kartą svečiuojasi Lietuvos beisbolo rinktinė“, – svečius sveikino Ingrida Bridikytė-Lomberg. Knygoje „Beisbolo Kelias Lietuvoje 1922-2014“ rašoma, kad beisbolas yra viena seniausių komandinio sporto šakų Lietuvoje, tik keturiais mėnesiais jaunesnė už krepšinį. Pirmasis beisbolo čempionatas Lietuvoje įvyko 1922 m.

Svečiams iš Lietuvos Floridos lietuviai įteikė rankų darbo medinį Floridos valstijos žemėlapį su bendruomenės ir mokyklos pavadinimais. Jaunimo susitikimą finasiškai paremė Kazickų Šeimos Fondas ir Lietuvių Fondas .