Lietuvos beisbolininkai tikisi, kad namų sienos padės iškovoti kelialapį į Europos čempionatą

„Trečias kartas nemeluoja“. Tokiomis nuotaikomis Lietuvos rinktinės beisbolininkai pasitinka Utenoje vyksiantį Europos čempionato atrankos turnyrą. Birželio 30 dieną prasidėsiančiame turnyre dėl vienintelio kelialapio į 2021 metų Europos čempionatą kovos keturios rinktinės.
Lietuviai varžysis su Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos rinktinėmis. Kelialapis į Europos čempionatą tarp 16-os stipriausių žemyno rinktinių atiteks tik turnyro nugalėtojams. Lietuvos beisbolo rinktinė du kartus liko per žingsnį nuo Europos čempionato. 2017 m. Lietuvos beisbolininkai lemiamoje kovoje svečiuose pralaimėjo Austrijai, o 2019 m. Utenoje turėjo pripažinti Izraelio pranašumą.
„Mūsų tikslas vienas – kelialapis į Europos čempionatą. Tikimės, kad trečias kartas nemeluos ir pirmą kartą istorijoje pateksime tarp geriausių Europos komandų. Surinkome kone stipriausią Lietuvos rinktinės sudėtį. Nebus tik vienintelio stipriausioje pasaulio MLB lygoje žaidusio lietuvio Dovydo Neverausko, kuris šiuo metu rungtyniauja Japonijoje. Labai džiaugiamės, kad Lietuvos rinktinės marškinėlius vėl užsivilks MLB klubų viliojamas 18-etis Vytas Valinčius, į rinktinę grįžta ir Vokietijos klube žaidžiantis Edvardas Matusevičius bei JAV universitete studijuojantis Marius Balandis. Turime stiprią rinktinę, bet lengva nebus. Ambicijų nestokoja ir pajėgi Graikijos rinktinė, kurios gretose daug šios šalies pilietybę turinčių amerikiečių beisbolininkų“, – sako Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas.
Amerikiečio Willo Gordono treniruojama Lietuvos rinktinė turnyrą Utenos beisbolo stadione pradės trečiadienį susitikimu su Rumunija. Ketvirtadienį vyks rungtynės su Lenkija, o penktadienį su Graikija. Visos Lietuvos rinktinės grupės rungtynės prasidės 16.00 val. Finale šeštadienį 11.00 val. dėl kelialapio į Europos čempionatą susikaus dvi geriausios turnyro komandos.
„Pirmą kartą Europos čempionato atrankos turnyras vyks Lietuvoje ir labai tikimės žiūrovų palaikymo. Nors Lietuva yra krepšinio šalis ir tuo pačiu metu krepšininkai kovos dėl olimpinio kelialapio, mūsų beisbolininkai irgi nusipelnė palaikymo. Jis mums labai svarbus norint pirmą kartą istorijoje patekti į Europos čempionatą. Žaidėjų akys dega noru žaisti Lietuvos rinktinėje ir treniruotėse vyrai pluša negailėdami savęs. Prieš dvi savaites prasidėjusioje treniruočių stovykloje dalyvavo net 30 rinktinės kandidatų ir sveika vidinė konkurencija tikrai džiugina. Tik po paskutinės treniruotės treneriai paskelbsime galutinę rinktinės sudėtį. Gaila, kad dėl pandeminės situacijos ribojimų, negalėjome sužaisti kontrolinių rungtynių. Bet tokias pat sąlygas turėjo ir kitos komandos“, – teigia Lietuvos rinktinės treneris W. Gordonas.
Šių metų Europos čempionatas vyks rugsėjo 12-19 d. Turine (Italija). Šiuo metu aiškios dvylika Europos čempionato dalyvių. Dar keturios rinktinės paaiškės po atrankos turnyrų Utenoje, Maskvoje (Rusija), Belgrade (Serbija) ir Trnavoje (Slovakija).