2019 metų Lietuvos beisbolo atvirojo čempionato sezono atidarymo rungtynės įvyks balandžio 27 dieną. Šeštadienį sezono uždanga bus pakelta rungtynėmis Kaune ir Vilniuje.

Laikinojoje sostinėje varžysis Utenos „Titanai“ ir Kauno „Lituanica Green“, kai sostinėje susirems Vilniaus ir Kauno „Lituanica Grey“ ekipų beisbolininkai

Šiais metais čempionate dalyvaus 5 komandos – dvi Kauno, po vieną Utenos, Vilniaus ir Minsko ekipas.

Reguliariajame sezone komandos sužais 16 rungtynių. Atkrintamųjų serijoje iki 2 pergalių susitiks 1-4 ir 2-3 vietas užėmusios komandos. Tiek finalas, tiek mažasis finalas dėl 3 vietos taip pat vyks iki 2 pergalių. Sezonas pasibaigs rugsėjo 22 dieną.

Susipažinkime

Minsko „Minsk“ komanda Lietuvos atvirajame čempionate dalyvaus 3 kartą. Pirmus du sykius jie tapo čempionais, todėl bandys titulą išsaugoti dar kartą.

Daugkartiniai Lietuvos čempionai Kauno „Lituanica“ skyla į dvi komandas – „Green“ ir „Grey“. Kaunas Lietuvos čempionate dvi komandas paskutinį kartą turėjo 2004-aisiais.

Komanda „Green“ sudaryta iš jaunųjų Kauno beisbolininkų, kuriai vadovaus ilgametis laikinosios sostinės žaidėjas, gyvenantis tarp JAV ir Lietuvos – Willas Gordonas.

Komanda „Grey“ yra sudaryta iš vyresnių žaidėjų. Kai kurie iš jų savo patirtį kaupia jau daugiau nei 20 metų. Jiems vadovaus ilgametis buvęs ir vėl esamas Kauno komandos treneris Sigitas Kamandulis.

BK Vilnius. Paskutinius metus išgyvenantis kartų kaitos laikus, tačiau visada pavojingi, vadovaujami didžiausia trenerio ir žaidėjo patirtį turinčio Vermido Neverausko.

Utenos Titanai. Prieš trejus metus pagrindinio trenerio pareigas perėmęs Eimantas Žičkus, taip pat galintis pasigirti ilgamete patirtimi, puikiai įgyvendina Utenos beisbolo atgimimo laikus. Praeityje Utena buvo laikoma Lietuvos beisbolo sostine.

Prognozės

Beisbolas yra vienas sunkiausiai prognozuojamų sportų pasaulyje, todėl kažką prognozuoti būtų labai pavojinga.

Minskas laikomas šio čempionato favoritu. Jauna, ambicinga komanda, turinti daug talentingų žaidėjų, išaugo į labai aukštą lygį. Stiprūs metikai, galintys mesti kamuoliuką 88-90 mph (140-145 km/h) greičiu, yra sunkus išbandymas varžovams.

Kaunas, daug metų buvęs stiprus konkurentas Minsko komandai, dalijasi į dvi dalis. Viena dalis jauna, talentinga tačiau nepatyrusi, kita – lėta, bet užtikrinta. Galbūt sunku tikėtis kauniečių pergalės prieš Minską, bet abi ekipos bus stiprios konkurentės likusioms komandoms.

Utenos Titanai. Jauna, atgimstanti komanda. Prieš dvejus metus liko paskutinėje vietoje, o jau pernai metė stiprų iššūkį Kaunui dėl vietos super finale. Šiais metais uteniškiai bus laikomi Lietuvos komandų favoritais.

BK Vilnius. Sunkiai prognozuojama komanda, užauginusi ne vieną talentingą žaidėją, kurie sėkmingai žaidžia užsienio klubuose ar universitetuose JAV. Didžiausia mįslė – kokią sudėtį pavyko surinkti šiais metais?

Nusivylimas

Lietuvos beisbolo komandos vis dar žaidžia tam nepritaikytose aikštėse, tačiau ekipų ir rinktinių rezultatai yra aukštesni už daugeliu šalių, kur sąlygos yra ypač geros. Įsivaizduokite Lietuvos Krepšinio rinktinę, patenkančią į pasaulio čempionatą ir besitreniruojančią senos mokyklos sporto salėje.