Lietuvai patikėta teisė surengti Europos beisbolo čempionato atrankos turnyrą

Europos beisbolo konfederacija oficialiai patvirtino, kad 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyras vyks Lietuvoje. Birželio 29 – liepos 4 dienomis Utenoje dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionato finalinį etapą kovos keturios rinktinės.

Lietuvos beisbolininkai atrankos turnyre varžysis su Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos rinktinėmis. Turnyre turėjo dalyvauti ir Sakartvelo rinktinė, tačiau dėl koronaviruso pandemijos kartvelai negali atvykti į Lietuvą ir neteko teisės kovoti dėl kelialapio į Europos čempionatą.

„Europos beisbolo konfederacijos posėdyje Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos rinktinės patvirtino, kad dalyvaus atrankos turnyre Utenoje. Artimiausiu metu turi paaiškėti, kokiu formatu vyks atrankos turnyras. Vienas formatas buvo numatytas kai žaidžia penkios rinktinės, dabar jis turėtų keistis. Planuojama, kad visos rinktinės susitiks tarpusavyje, o tada vyks pusfinaliai ir finalinė dvikova dėl vienintelio kelialapio į Europos čempionatą“, – sako Lietuvos beisbolo federacijos prezidentas Virmidas Neverauskas.

Rugsėjo 12-19 d. Turine (Italija) vyksiančiame Europos čempionate rungtyniaus 16 rinktinių. Šiuo metu aiškios dvylika Europos čempionato dalyvių. Dar keturios rinktinės paaiškės po tuo pačiu metu vyksiančių atrankos turnyrų Utenoje, Maskvoje (Rusija), Belgrade (Serbija) ir Trnavoje (Slovakija).

Amerikiečio Willo Gordono treniruojama Lietuvos rinktinė kartu su Graikija yra laikomos atrankos turnyro favoritėmis. Tačiau neaišku, ar Lietuvos rinktinei pavyks Utenoje suburti po visą pasaulį išsibarsčiusius stipriausius šalies beisbolininkus. Daugiausia klaustukų dėl Dovydo Neverausko, vienintelio lietuvio, žaidusio stipriausioje pasaulio lygoje MLB. Šiuo metu D. Neverauskas rungtyniauja Japonijos lygos Hirošimos „Toyo Carp“ klube.

„Turime nedaug galimybių išvysti Dovydą su Lietuvos rinktinės apranga. Bet jeigu bus bent menkiausia galimybė, jis tikrai žais Lietuvos rinktinėje. Viena iš jo svajonių – padėti Lietuvos rinktinei patekti į Europos čempionatą“, – tvirtina garsiausio Lietuvos beisbolininko tėvas V. Neverauskas.

Kol kas neaišku, ar Lietuvos rinktinei galės atstovauti 2019 metų atrankos varžybose komandos lyderiu tapęs Vytas Valinčius. 18-etis lietuvis patenka į perspektyviausių JAV beisbolininkų 50-uką ir sulaukė MLB lygos klubų kvietimų.

„Vytas jau turi susitarimą su garsiu Pietų Karolinis universitetu, tačiau jį vilioja MLB klubai. Ypatingą dėmesį jam rodo Minesotos „Twins“ klubas. Vytas ketina vykti į Minesotą ir iš arti susipažinti su „Twins“ klubu ir jo pasiūlymu. Derybos su MLB klubais gali jam sutrukdyti atvykti į Lietuvą, nors jis rodo didelį norą vėl užsivilkti Lietuvos rinktinės aprangą. Rinktinėje tikimės sulaukti ir daugiau legionierių. Jau patvirtino, kad į rinktinę atvyks JAV universitete studijuojantis Marius Balandis, Kanadoje žaidžiantis Lukas Barry ir Vokietijos klube rungtyniaujantis Edvardas Matusevičius. Rinktinėje ketina debiutuoti JAV gyvenantys lietuvių kilmės broliai Lukas ir Nicolas Prongos. Lietuvės ir graiko šeimoje augantys broliai neseniai gavo Lietuvos pilietybę ir yra pasiryžę atstovauti Lietuvai“, – teigia V. Neverauskas.

Lietuvos beisbolo rinktinė jau du kartus buvo per žingsnį nuo kelialapio į Europos čempionatą. 2017 metais Lietuvos beisbolininkai lemiamoje kovoje svečiuose pralaimėjo Austrijai, o 2019 metais Utenoje turėjo pripažinti Izraelio pranašumą. Lietuvos rinktinę įveikusi Izraelio rinktinė pateko į Europos pirmenybes ir iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.