Pasibaigus vasarai ir atvėsus orams, Lietuvos beisbolo padangėje baigiami visi čempionatai. Šį savaitgalį (rugsėjo 21-22 dienomis), Kaune buvo išaiškintas trečios vietos nugalėtojas Atvirajame Lietuvos beisbolo vyrų čempionate. Kauno derbyje susitiko dvi Kauno beisbolo Lituanica klubo komandos: “Grey” ir “Green”, kurios žaidė iki dviejų pergalių dėl čempionato medalių. Kauno Lituanica Grey komanda gana lengvai įveikė savo priešininkus ir pasipuošė bronzos medaliais.

Apniukęs šeštadienio rytas gero oro nežadėjo, tačiau susirinkusios komandos buvo nusiteikusios kovingai. “Grey” žaidėjai jau nuo pirmų atmušimų parodė, kad jie pasiruošę laimėti, ko pristigo “Green” komandai. Įvairios priežastys lėmė, kad pirmosios pergalės skoniu mėgavosi pilkieji ereliai (“Grey”) rezultatu 11:2 Diena taip pat buvo pažymėta net dviems HOMERUN, kuriuos pavyko įgyvendinti Vytautui Kirliui. Šis veteranas parodė, kad patirtis ir jėga labai svarbu žaidime. Prie pergalės savo taškais prisidėjo D.Kamandulis (3tš.), po 2 tš. pelnė J. Raupėnas, A. Stravinskas, V. Kirlys, po 1 tš. pelnė A. Beliauskas ir M. Urbanavičius. Kauno “Green” du taškus pelnė komandos treneris ir žaidėjas Will Gordon.

Išaušo kita rungtynių diena. Klausimas ar įvyks intriga? Ar prireiks trečių rungtynių? Rudeniu dvelkiančiame ore, pušyno ir universiteto pastatų apsuptoje aikštėje pasirodo abi komandos ir prasideda žaidimas. Atmušimai vienas po kito “Grey” išveda į priekį ir jau “Green” žaidėjams vis sunkiau sekasi pasiekti laimėjimą. Tolstantys pilkieji ereliai neleido jų prisivyti ir rezultatu 12:4 antroji pergalė atiteko jiems. Pastarosios komandos nariai visi prisidėjo prie pergalės: po 2 tš. pelnė V.Kirlys, D.Tamaševskis ir M.Bingelis, po 1 tš. pelnė M. Černiauskas, J. Raupėnas, D. Kamandulis, M. Urbanavičius, S. Kamandulis, E. Dankovskis. “Green” komandos nariai 2 tš. pelnė D. Gavrilčikas, po 1 tš. pelnė U. Navickas ir D. Maciulevičius.

Čempionatas buvo nelengvas abiems komandoms. Patirtos traumos, emigravę žaidėjai išbalansavo žaidimo kokybę. Tačiau nepaisant visų faktorių, džiaugiamės, kad Kaunas net dvi beisbolo komandas išlaikė iki pat sezono galo.

Po rungtynių įvyko apdovanojimai. Taurę ir medalius įteikė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas.

Atvirasis Lietuvos beisbolo vyrų čempionatas baigėsi, tačiau dar laukia Interlygos turnyro pusfinalis ir finalas. Visos runtynės bus žaidžiamos Kaune rugsėjo paskutinį sąvaitgalį.