Lyg „Realas“ prieš „Athletico“: Kauno derbyje po įtemptos kovos triumfavo „Lituanica Grey“ – vienintelė nenugalėta Kauno komanda. Tokį faktą galime konstatuoti po antradienį vykusių rungtynių, kai Sigito Kamandulio treniruojami „Grey“ po įtemptos kovos 8:7 nugalėjo Williamo Gordono auklėtinius – „Green“ beisbolininkus.

„Realo“ ir „Athletico“ pavyzdį antradienio kovai prilyginti galima ne šiaip sau. Ispanijos sostinės Madrido derbis dažniausiai pritraukia didžiulį kiekį sirgalių, o emocijos, kaip teigia vietiniai, prilygsta pasauliniam karui. Darbo dienos vakare Kaune aistruolių kiekis neprilygo futbolo dievaičių fanų armijoms, tačiau emocijos liejosi per kraštus.

Jau pirmojo kėlinio metu „Green“ ekipa ėmėsi iniciatyvos ir puolime pelnė 3 taškus. Vis dėlto ir „Grey“ turėjo atsaką – pasinaudodami varžovų komandos klaidomis pelnė 4 taškus.

Po nebylaus antrojo kėlinio trečiajame „Green“ pelnė 2 taškus, o „Grey“ – vieną. Tuo metu ketvirtasis iningas „Grey“ komandai, atvirkščiai nei „Green“, buvo rezultatyvus – jame pavyko pelnyti 2 taškus.

Į puolimą stojusi W. Gordono ekipa pelnė du taškus bei išlygino rezultatą (7:7), tačiau „Grey“ savojo puolimo metu išgimdė tašką ir išsiveržė į priekį.

Rezultatas nepakito iki lemiamo kėlinio, prieš kurį „Grey“ pirmavo 8:7. Komandos beisbolininkų darbas buvo apsiginti nuo varžovų bandymų pelnyti taškus, mat to pakako pergalei.

Pirmasis „Green“ žaidėjęs, stojęs prie lazdos lemiamame puolime, buvo Paulius Nenartavičius, kuris trečiojo metimo metu išėjo į bazę, kai „Grey“ pičeris Justinas Raupėnas kliudė jį kamuoliu. Tiesa, jis iš aikštės buvo išmestas, kai bandydamas vogti antrąją bazę buvo pagautas gynėjų Manto Černausko ir Domo Kamandulio dueto.

Tuomet Norvydas Žukauskas pramušė dviejų bazių hitą, tačiau taip pat gavo „outą“, kai Audrius Beliauskas jį atkirto nuo bandymo bėgti į trečiąją bazę, o Tomas Michalskis taikliai perdavė kamuolį D. Kamanduliui, kuris palietė „Green“ puolėją ir taip išmetė jį iš aikštės.

Paskutinio šanso neišnaudojo ir Mindaugas Strimaitis, kuriam J. Raupėnas išrašė „strikeoutą“ ir taip deklaravo „Grey“ komandos pergalę.

Į pergalę „Grey“ ekipą vedė A. Beliauskas, atmušęs 3 hitus, 2 hitus pridėjo D. Kamandulis. Po pastarojo atmušimų dar parbėgo vienas taškas, po Mariaus Tatarūno hito – du taškai, A. Beliausko sąskaitoje taip pat du „RBI“.

„Green“ komandoje po 2 hitus atmušė Siegertas Flaneuras, N. Žukauskas ir Donatas Maciulevičius. Tautvydas Vasiliauskas išsiskyrė galingu smūgiu bei dviejų bazių hitu, išvaliusiu bazes bei padėjusių ekipai pelnyti du taškus.

Laimėtojų komanda kartu atmušė 10 hitų, pralaimėtojų – 9. Kritiniais momentais „Green“ dažnai klysdavo, o tai įtakodavo rezultatą švieslentėje – W. Gordono komanda suklupo 8 sykius, kai „Grey“ vos 3.

„Grey“ komandoje pičerio pozicijoje žaidė J. Raupėnas ir Marius Urbanavičius. M. Urbanavičius pradėjo rungtynes bei išmėtė 3 kėlinius, per kuriuos varžovams leido atmušti 6 hitus ir pelnyti 5 taškus. Tuo metu pergalę pelniusiam J. Raupėnui būnant ant kalno „Green“ atmušė 3 hitus ir pelnė 2 taškus.

„Green“ ekipoje ant kalno stovėjo Ugnius Navickas ir Džiugas Gavrilčikas. D. Gavrilčikas per 3 pilnus kėlinius praleido 7 taškus po 6 „Grey“ ekipos hitų. U. Navickas per 2 iningus leido atmušti 4 hitus bei pelnyti tašką.

Įdomus faktas – kaip komandoje šmaikštaujama, Sigitas Kamandulis yra vienintelis nepralaimėjęs Kauno treneris. Po penkerių pertraukos prie komandos vairo sugrįžęs strategas šiemet jau laimėjo ketverias rungtynes – trejas Lietuvos čempionate bei vienerias Interlygoje.

Kauno „Lituanica Grey“ savo sąskaitoje turi 3 pergales ir Lietuvos čempionate užima pirmąją vietą, o „Lituanica Green“ su dvejomis pergalėmis bei vienu pralaimėjimu žengia antrojoje pozicijoje.