Istorinė Lietuvos Baseball5 rinktinės pergalė pasaulio čempionate

Meksikoje vykstančiame pirmajame pasaulio beisbolo-5 čempionate istorinę pergalę iškovojo Lietuvos rinktinė. Trečio turo rungtynėse Lietuvos beisbolininkai po permainingos kovos įveikė vieną iš pasaulio čempionato favoričių Japonijos rinktinę.

Pasaulio čempionate žaidžiama iki dviejų pergalių. Pirmose lietuvių ir japonų rungtynėse prireikė net trijų pratęsimų. Lietuvos rinktinė išplėšė pergalę rezultatu 3:2. Antrose rungtynėse lietuviai nepaliko jokių vilčių varžovams ir užtikrintai laimėjo 4:0.

„Lietuvos rinktinės pergalę prilyginčiau krepšininkų pergalei prieš JAV „Svajonių rinktinę“. Japonijos beisbolo rinktinė yra pasaulio reitingo lyderė, japonių softbolo rinktinė pasaulio reitinge užima antrą vietą. Nugalėti beisbolo šalį, tai yra neįtikėtinas pasiekimas. Tikėjomės, kad galime duoti kovą japonams. Bet kad laimėsime ir dar triuškinama persvara, apie tai galėjome tik pasvajoti. Tikimės, kad užtikrinta pergalė duos komandai impulsą tolesnėse kovose“, – teigė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatą pradėjo dviem pralaimėjimais. Čempionato atidarymo rungtynėse lietuviai 3:5 ir 2:4 pralaimėjo 2 tūkst. žiūrovų palaikomai pirmenybių šeimininkei Meksikos rinktinei. Antrame susitikime Lietuvos komanda 1:7 ir 1:13 turėjo pripažinti favoritės Kubos ekipos pranašumą.

Lietuvos beisbolininkams dar lieka du susitikimai grupėje su Honkongo ir Pietų Afrikos Respublikos rinktinėmis. Kovą dėl medalių tęs trys geriausios grupės komandos, kurios antrame etape varžysis dėl 1-6 vietų. 4-6 vietas grupėse užėmusios komandos varžysis dėl 7-12 vietų.

Lietuvos rinktinė kelialapį į pirmą kartą organizuojamą beisbolo-5 pasaulio čempionatą iškovojo laimėjusi sidabro medalius 2020 m. Vilniuje vykusiame pirmajame Europos beisbolo-5 čempionate.

Eimanto Žičkaus treniruojamai Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate atstovauja Nomeda Neverauskaitė, Audinga Kniubaitė, Ugnė Kučinskaitė, Aistė Paškevičiūtė, Napalis Grigas, Vilius Paikovas, Lukas Pupininkas ir Dovydas Zakaras.