Category: Uncategorized

E. Žičkaus kariauna sutriuškino suomius ir žengė į atrankos finalą

Utenos beisbolo klubas „Titanai“ tęsia įspūdingą pasirodymą Vengrijoje vykstančiame 2026 m. Europos beisbolo Federacijų taurės atrankos turnyre. Eimanto Žičkaus vadovaujama komanda penktadienį pusfinalyje užtikrintai 8:3 nugalėjo Suomijos čempionus Tampere „Tigers“ ir iškovojo bilietą į turnyro finalą.

Į atkrintamąsias uteniškiai žengė kaip viena stipriausių turnyro ekipų. Grupės etape „Titanai“ demonstravo solidų žaidimą abiejose aikštės pusėse, iškovodami pergales prieš Kristiansando „Suns“ ir Sofijos „Lions NSA“, o po pirmųjų dviejų rungtynių buvo vienvaldžiai savo grupės lyderiai.

Pusfinalyje lietuvių laukė rimtas išbandymas – Suomijos čempionai Tampere „Tigers“. Vis dėlto aikštėje dominavo Utenos klubas. „Titanai“ efektyviai išnaudojo savo progas puolime, anksti perėmė iniciatyvą ir neleido varžovams priartėti. Galutinis rezultatas 8:3 atspindėjo uteniškių pranašumą tiek puolime, tiek gynyboje.

Ši pergalė Utenos ekipai atvėrė duris į svarbiausias turnyro rungtynes. Federacijų taurės atrankos finalas rytoj taps lemiamu mūšiu dėl teisės žengti į Federacijų taurės pagrindinį turnyrą.

Utenos „Titanai“ pradeda kovas Federacijų taurės atrankoje Vengrijoje

Lietuvos beisbolo vice-čempionai Utenos „Titanai“ birželio 1–6 dienomis dalyvaus 2026 m. Europos beisbolo Federacijos taurės kvalifikaciniame turnyre (Baseball European Federation Cup Qualifier), kuris vyks Janošomorjoje, Vengrijoje. Turnyrą organizuoja WBSC Europe, o jame dėl kelialapio į aukštesnio lygio Europos klubinį turnyrą kovos aštuonios komandos iš įvairių Europos šalių.

Šiemet Utenos ekipa pateko į A grupę, kur susitiks su stipriais varžovais iš Norvegijos, Bulgarijos ir Suomijos. Pagal turnyro formatą komandos grupėje žais rato sistema, o geriausiai pasirodžiusios ekipos pateks į pusfinalius.

A grupės komandos

A grupėje rungtyniaus:

  • Utenos Titanai (Lietuva)
  • Kristiansand Suns (Norvegija)
  • CBS Lions NSA (Bulgarija)
  • Puumat Baseball (Suomija)

Tuo metu B grupėje varžysis šeimininkai Jánossomorja Rascals, Kyiv BC, Tampere Tigers ir Thunder Wolves Botoșani.

„Titanų“ rungtynių tvarkaraštis

Uteniškiai grupės etapą pradės birželio 1 dieną rungtynėmis prieš Norvegijos atstovus „Kristiansand Suns“. Vėliau laukia akistatos su Bulgarijos ir Suomijos klubais.

Utenos „Titanų“ tvarkaraštis:

DataVaržovasLaikas (Lietuvos laiku)
Birželio 1 d.Kristiansand Suns (Norvegija)11:00
Birželio 2 d.CBS Lions NSA (Bulgarija)11:00
Birželio 4 d.Puumat Baseball (Suomija)14:30

Sekti informaciją kaip sekasi Lietuvos vice-čempionams galite: paspaudę čia

Matas Sirgėdas taip pat pradeda kovas Europos taurėje 2026

Lietuvos rinktinės žaidėjas Matas Sirgėdas jau šią savaitę pradeda pasirodymą 2026 m. Europos beisbolo taurės (Baseball European Cup) turnyre Austrijoje. Lietuvis atstovauja Belgijos vicečempionams Borgerhout Squirrels, kurie birželio 1–6 dienomis kovos dėl vieno prestižiškiausių antrojo Europos klubinio beisbolo diviziono trofėjų.

Turnyre dalyvauja aštuonios komandos iš penkių Europos šalių – Belgijos, Austrijos, Švedijos, Šveicarijos, Slovėnijos ir Jungtinės Karalystės. Komandos suskirstytos į dvi grupes po keturias ekipas.

Mato Sirgėdo atstovaujama komanda žais B grupėje

Į B grupę pateko:

  • Borgerhout Squirrels (Belgija)
  • Therwil Flyers (Šveicarija)
  • Rättviks (Švedija)
  • Dornbirn Indians (Austrija)

A grupė

Kitoje grupėje varžysis:

  • Diving Ducks
  • Sundbybergs
  • London Mets
  • Kranjski Lisjaki

Po grupių etapo dvi stipriausios kiekvienos grupės komandos pateks į pusfinalius, o turnyro nugalėtojas iškovos Europos taurę.

„Borgerhout Squirrels“ rungtynių tvarkaraštis

Mato Sirgėdo komanda grupės etapą pradės rungtynėmis prieš Šveicarijos čempionus „Therwil Flyers“, vėliau susitiks su Švedijos ir Austrijos klubais.

DataVaržovasLaikas (Lietuvos laiku)
Birželio 1 d.Therwil Flyers (Šveicarija)15:00
Birželio 2 d.Rättviks (Švedija)19:30
Birželio 3 d.Dornbirn Indians (Austrija)15:00

Sekti informaciją kaip sekasi Mato komandai galite: paspaudę čia

Airidas Šukys: „Tarp šių komandų visada jaučiasi principinė kova“

Lietuvos beisbolo čempionato sezono pradžioje puikią sportinę formą demonstruojantis Kauno „Lituanica“ atstovas Airidas Šukys tapo geriausiu gegužės mėnesio žaidėju. Jaunasis beisbolininkas ne tik svariai prisideda prie komandos pergalių, bet ir siekia vis aukštesnių asmeninių tikslų. Pokalbyje Airidas prisiminė savo pirmuosius žingsnius beisbole, papasakojo apie šio sezono sėkmės priežastis, pirmąjį „Home Run“ vyrų čempionate bei artėjančią principinę dvikovą su Vilniaus ekipa.

Prisiminkime tavo kelią į beisbolą. Kaip atradai šią sporto šaką ir kuo ji tave užkabino?

Kiek atsimenu, viskas prasidėjo ketvirtoje ar penktoje klasėje, kai per kūno kultūros pamoką atėjo treneriai Donatas ir Audrius. Jie pravedė trumpą beisbolo treniruotę, supažindino su pačiu žaidimu, o po pamokos pasiūlė ateiti treniruotis rimčiau. Iki tol nebuvau rimtai sportavęs, nebent mokykloje žaisdavome kvadratą. Beisbolas mane užkabino tuo, kad tai buvo visiškai kitoks sportas – čia reikia greitos reakcijos, mąstymo ir susikaupimo. Taip pat labai patiko komandinė atmosfera ir pats žaidimo azartas, todėl norėjosi vis labiau tobulėti.

Šio sezono pradžioje vyrų čempionate demonstruoji puikų žaidimą. Kas, tavo manymu, tai lemia?

Manau, kad susideda keli dalykai. Tikrai daug davė darbas tarpsezoniu. Taip pat jaučiu, kad ateina didesnė branda, daugiau pasitikėjimo savo žaidimu bei sprendimais aikštėje. Prisideda ir komandos pasitikėjimas bei gera atmosfera.

Dar praėjusį sezoną pagrindinėje komandoje dažniau tekdavo sėsti prie muzikinio pulto nei pasirodyti aikštėje. Ar visas komandos jaunimas turi praeiti šį etapą?

Manau, kad nebūtinai visi jauni žaidėjai turi praeiti tokią mokyklą. Kadangi pirmoje komandoje negaudavau daug žaidimo laiko, dažniau leisdavau „walk-up songs“, o tuo pačiu stebėdavau kitus ir mokydavausi iš jų klaidų. Mes patys norėjome įnešti kažką naujo į Lietuvos beisbolą – kad skambėtų muzika, kai žaidėjas ruošiasi mušti. Tai komandai suteikdavo daugiau emocijų ir kurdavo geresnę atmosferą rungtynių metu. Dėl muzikos skonio pasitikėjimo gal ir negalima taip sakyti, nes dažniausiai kiekvienas pats išsirinkdavo savo dainą, o aš ją tiesiog paleisdavau. Kai mane išleisdavo žaisti, pultą perimdavo kiti.

Šį sezoną vyrų čempionate atlikai ir savo pirmąjį „Home Run“. Koks buvo jausmas?

Jausmas tikrai labai geras, ypač kai tai įvyksta įtemptose rungtynėse, kuriose kiekvienas taškas yra svarbus. Tokios akimirkos ilgai išlieka atmintyje. Jaunimo varžybose taip pat esu atlikęs „Home Run“, tačiau pirmasis vyrų čempionate buvo ypatingas.

Kokius tikslus esi išsikėlęs šiam sezonui?

Komandinis tikslas – laimėti Federacijos taurę ir Lietuvos beisbolo čempionatą. O asmeninis – patekti į Lietuvos vyrų rinktinę.

Jau šį šeštadienį laukia dviejų nepralaimėjusių komandų akistata su vilniečiais. Ar šios rungtynės tau ypatingos?

Taip, šios dvikovos tikrai yra ypatingos. Kiekvieną kartą žaidžiant prieš Vilniaus komandą norisi parodyti geriausią savo žaidimą ir iškovoti pergalę. Tarp komandų jaučiasi principinė kova, todėl tokios rungtynės visada būna emocingos ir atkaklios. O iš artėjančios akistatos sirgaliai gali tikėtis kovingo beisbolo ir, tikiuosi, Kauno pergalės.

Puikus sezono startas ir pelnytas geriausio mėnesio žaidėjo įvertinimas rodo, kad Airidas Šukys žengia svarbų žingsnį savo karjeroje. Tačiau pats žaidėjas neslepia, kad svarbiausi darbai dar laukia priešakyje – tiek siekiant komandinių titulų, tiek kovojant dėl vietos Lietuvos vyrų rinktinėje.


Kauno „Lituanica“ (8-0) ir BK „Vilnius“ (6-0) akistata VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre rytoj (05.30) nuo 11:00.

Add Your Heading Text Here

LBA pranešimas dėl svarbos sekti valstybės institucijų rekomendacijas oro pavojaus metu

Lietuvos beisbolo asociacija (LBA) primena visoms komandoms, treneriams, sportininkams ir tėvams apie būtinybę atsakingai reaguoti į valstybės institucijų skelbiamus perspėjimus bei rekomendacijas oro pavojaus metu.

Sporto renginių saugumas išlieka vienu svarbiausių prioritetų, todėl visų rungtynių organizatoriai, treneriai ir komandų atstovai yra raginami nedelsiant vadovautis oficialia informacija bei priimti sprendimus, užtikrinančius vaikų ir visų renginio dalyvių saugumą.

Vakar vykusiose U12 rungtynėse tarp jaunųjų Utenos „Titanų“ ir „Vilties liūtų“ komandų buvo susidurta su situacija, kai dėl paskelbto oro pavojaus teko operatyviai reaguoti ir imtis papildomų saugumo priemonių.

LBA dėkoja komandų treneriams Mariui Balandžiui ir Eimantui Zičkui už profesionalų situacijos valdymą, greitą reakciją bei atsakingą bendravimą su vaikais ir jų tėvais. Trenerių veiksmai tapo puikiu pavyzdžiu, kaip sporto bendruomenė gali užtikrinti saugumą net ir netikėtose situacijose.

Lietuvos beisbolo asociacija ragina visas organizacijas ir klubus:

  • nuolat sekti oficialią informaciją ir perspėjimus;
  • laikytis valstybės institucijų rekomendacijų;
  • užtikrinti aiškią komunikaciją su sportininkais bei jų tėvais;
  • esant poreikiui nedelsiant stabdyti veiklas ir imtis saugumo priemonių.

Lietuvos beisbolo asociacija

Add Your Heading Text Here

Istorinis lietuvio pasiekimas JAV: Vytas Valinčius perrašė SEC turnyro rekordą

Vytas Valinčius įrašė savo vardą į JAV universitetų beisbolo istoriją. SEC turnyro rungtynėse jo atstovaujama Mississippi State Bulldogs net 12:2 sutriuškino Misūrio universitetą, o pats Vytas tapo pirmuoju žaidėju istorijoje, kuriam pavyko atlikti du „home run“ smūgius tame pačiame SEC turnyro kėlinyje.

Istorinis momentas įvyko šeštajame kėlinyje. Pirmiausia V. Valinčius pradėjo komandos puolimo bangą solo home run’u į kairįjį aikštės kraštą. Tačiau ties tuo jis nesustojo – tame pačiame kėlinyje, po kelių komandos draugų sėkmingų epizodų, lietuvis dar kartą pasiuntė kamuoliuką už stadiono ribų, šįkart pelnydamas tris taškus!

Šis pasiekimas SEC turnyre iki šiol nebuvo pavykęs nė vienam žaidėjui per visą konferencijos istoriją. SEC laikoma viena stipriausių universitetinio beisbolo konferencijų Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurioje rungtyniauja daugybė būsimų MLB žaidėjų.

Prie pergalės svariai prisidėjo ir Vyto brolis Tomas Valinčius. Startinis komandos metikas per šešis kėlinius atliko net aštuonis „strike out’us“, neleido varžovams įsibėgėti ir iškovojo jau dešimtą sezono pergalę.

Po šios įspūdingos pergalės „Mississippi State Bulldogs“ žengė į SEC turnyro ketvirtfinalį, kur jų laukia akistata su reguliariojo sezono nugalėtoja Džordžijos komanda.

Lietuvis Tomas Valinčius apdovanotas vienu prestižiškiausių JAV koledžų beisbolo apdovanojimu

Lietuvis Tomas Valinčius tapo 2026 metų „Ferriss Trophy“ laureatu – vienu prestižiškiausių koledžų beisbolo apdovanojimų JAV. Šis prizas kasmet skiriamas geriausiam NCAA universitetų beisbolininkui Misisipės valstijoje. Apdovanojimą organizuoja Misisipės sporto šlovės muziejus („Mississippi Sports Hall of Fame“), o jo pavadinimas skirtas pagerbti legendinį metiką Dave’ą „Boo“ Ferrissą.

T. Valinčius, atstovaujantis Mississippi State Bulldogs komandai, buvo įvertintas už įspūdingą sezoną NCAA čempionate. Kairiarankis metikas šiemet startavo 14 rungtynių, iškovojo 9 pergales ir patyrė 2 pralaimėjimus, jo ERA siekė 3.04, o per 80 kėlinukų jis atliko net 112 strikeout’ų bei skyrė vos 17 walk’ų.

Valinčius buvo tarp SEC konferencijos lyderių beveik visose pagrindinėse statistikos kategorijose – dalijosi pirmą vietą pagal pergales, buvo antras pagal strikeout’us, ketvirtas pagal sužaistus kėlinukus ir penktas pagal ERA rodiklį. SEC rungtynėse lietuvis išmušė net 86 varžovų žaidėjus – daugiau nei bet kuris kitas konferencijos metikas.

2026 Spring Commencement Ceremony at Humphrey Coliseum at Mississippi State University in Starkville, MS. Photo By Mike Mattina

„Ferriss Trophy“ dažnai laikomas Misisipės valstijos koledžų beisbolo MVP apdovanojimu. Ankstesni laureatai vėliau sėkmingai žaidė MLB lygoje, todėl šis įvertinimas laikomas itin svarbiu žingsniu profesionalios karjeros link.

Startavo U12 Lietuvos čempionatas

Prasidėjo U12 čempionato kovos. Šiemet čempionate varžosi net 8 komandos iš visos Lietuvos.

Pirmąją gegužės savaitę startavo 2026 metų Lietuvos U12 beisbolo čempionatas, kuriame jaunieji šalies talentai pradėjo kovas dėl čempionų titulo. Pirmosios rungtynės pažymėtos atkakliomis dvikovomis, rezultatyviu žaidimu ir emocingomis pabaigomis.

Sėkmingai čempionatą pradėjo Kauno SM „Gaja-1“ komanda, kuri abu kartus įveikė BK „Vilnius“ ekipą. Kauniečiai pirmose rungtynėse triumfavo rezultatu 13:3, o antrose varžovams nepaliko vilčių – 16:1.

Ne mažiau intrigos buvo Radviliškyje, kur Utenos „Titanai“ dukart minimalia persvara palaužė Radviliškio „Bėgių“ komandą. Pirmasis susitikimas baigėsi uteniškių pergale 13:12, o antrosiose rungtynėse „Titanai“ dar kartą buvo stipresni – 12:11.

Dvi pergales į savo sąskaitą įsirašė ir „Vilties liūtų“ komanda, kuri abu sykius pranoko Jonavos SC „Gudročiai“ beisbolininkus. Pirmasis mačas baigėsi rezultatu 11:9, o antrasis – 13:10.

Tuo tarpu Kauno SM „Gaja-2“ ir Anykščių komandos pasidalijo po vieną pergalę. Pirmosiose rungtynėse Anykščių atstovai šventė pergalę 9:5, tačiau atsakomosiose Kauno SM „Gaja-2“ atsitiesė ir laimėjo rezultatu 16:13.

Šiandien prasideda ir U15 čempionato kovos. Pirmosiose rungtynėse susitiks Kauno SM „Gaja“ ir Jonavos SC „Gudročiai“ beisbolininkai.

Šį savaitgalį minimos tarptautinės beisbolo dienos proga kviečiame visus pasižiūrėti Lietuvos čempionato rungtynių

Šį savaitgalį visame pasaulyje minima Pasaulinė beisbolo ir softbolo diena. Šia proga kviečiame visus sporto mėgėjus prisijungti prie šventės stebint Lietuvos beisbolo čempionato kovas ir palaikant komandas aikštėje.

Šeštadienį nuo 11:00 val. VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre vyks akistata tarp „VBA-Sostinės Tauras“ ir Kauno „Lituanica“ komandų. Sirgalių laukia atkaklios dvi rungtynės tarp Vilniaus ir Kauno atstovų.

Sekmadienį 11:00 VDU Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre taip pat į aikštę žengs dvi komandos, kurios šiame sezone vis dar siekia iškovoti po pirmąją pergalę. Susitiks Kauno SM „Gaja-Lituanica“ ir lygos debiutantai „RDV“. Abi ekipos yra nusiteikusios kovoti iki galo, todėl žiūrovų laukia įdomi ir emocinga akistata.

Deja, rungtynės tarp „Vilties Liūtų“ ir BK „Vilnius“, kurios turėjo vykti Utenoje, yra nukeltos į birželio 6 dieną.

Pasaulinė beisbolo ir softbolo diena yra daugiau nei šventė – ji atspindi pagrindines mūsų sporto vertybes: komandinę dvasią, pagarbą, įtrauktį, meistriškumą ir inovacijas, kartu žvelgiant į svarbius artėjančius įvykius, tokius kaip Youth Olympic Games Dakar 2026, WBSC Premier12 2027 ir Los Angeles 2028 Olympic Games.

Svarbu ir tai, kad ši iniciatyva pabrėžia nuolatinį visų World Baseball Softball Confederation disciplinų augimą bei prieinamumą, įskaitant Baseball5 – inovatyvaus formato žaidimą, kuris skatina jaunimo įsitraukimą, mišrių lyčių dalyvavimą ir pasaulinę įtrauktį.

Lietuvos beisbolo čempionate „Vilties liūtai“ iškovojo dvi užtikrintas pergales

Šį savaitgalį Lietuvos beisbolo čempionate buvo sužaistos dar dvejos rungtynės, kuriose susitiko „Vilties liūtai“ ir RDV komandos. Po šių susitikimų „Vilties liūtai“ savo sąskaitoje turi dvi pergales (2-0), tuo tarpu RDV kol kas lieka be laimėjimų (0-4).

Pirmasis komandų susitikimas intrigos nesuteikė – „Vilties liūtai“ užtikrintai dominavo ir iškovojo pergalę rezultatu 12:0. Vis dėlto antrajame mače RDV pademonstravo visai kitokį veidą: sėkmingai pradėję rungtynes jie greitai susikrovė net 7 taškų persvarą. Nepaisant to, „Vilties liūtai“ sugebėjo perimti iniciatyvą ir galiausiai iškovojo pergalę rezultatu 17:7.

Lyderių ketvertas kol kas žengia be pralaimėjimų, o turnyro lentelės apačioje esančios komandos dar ieško savojo žaidimo.

Jau kitą savaitgalį čempionate laukia dar dvi įdomios akistatos: Kauno „Lituanica“ susitiks su „VBA–Sostinės tauru“, o BK „Vilnius“ išbandys jėgas su puikiai sezoną pradėjusiais „Vilties liūtais“. Šie susitikimai gali dar labiau pakoreguoti turnyrinės lentelės vaizdą ir suteikti daugiau aiškumo dėl komandų pajėgumo šiame sezone.

Lietuvos U13 rinktinė Austrijoje užėmė 6-ąją vietą Pony lygoje

Lietuvos U13 rinktinė sėkmingai pasirodė Austrijoje vykusiame Pony lygos turnyre ir tarp 10 komandų iškovojo 6-ąją vietą. Jaunieji sportininkai pademonstravo kovingumą, charakterį ir įgijo vertingos tarptautinės patirties.

Rinktinę sudarė talentingi vaikai iš Vilniaus, Kauno, Radviliškio, Jonavos, Utenos, taip pat prie komandos prisijungė vienas berniukas iš Vokietijos ir vienas iš Latvijos.

Turnyrą lietuviai pradėjo atkakliomis rungtynėmis prieš Vokietijos klubą „RP Outlaws“. Po kovos iki paskutinių minučių teko pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 7:9. Antrose rungtynėse Lietuvos komanda atsitiesė ir įspūdingai 11:1 sutriuškino Italijos ekipą „Top Roma“.

Antrąją turnyro dieną laukė dar du rimti iššūkiai. Pirmose dienos rungtynėse lietuviai 1:11 nusileido dar vienai Vokietijos komandai „Hit Dogs“. Vakare vykusiame susitikime su Austrijos rinktine po atkaklios kovos buvo pralaimėta rezultatu 5:10.

Kovoje dėl 5-osios vietos Lietuvos U13 rinktinė susitiko su Londono „Archers“ komanda. Deja, šįkart teko pripažinti varžovų pranašumą – rungtynės baigėsi rezultatu 1:4, o galutinėje turnyro rikiuotėje lietuviai užėmė 6-ąją vietą.

Komandai turnyre vadovavo treneriai Donatas Mačiulevičius ir Eimantas Žičkus, kurie džiaugėsi vaikų pastangomis, kovingumu ir įgyta patirtimi tarptautinėje arenoje.