BEISBOLO AISTRUOLIAI GUNDO MAŽEIKIŠKIUS IŠBANDYTI ŠIĄ SPORTO ŠAKĄ

Vidas STANKUS

Mažeikių jaunimas aktyviai domisi beisbolu: praėjusią savaitę rajone lankėsi šio sporto asociacijos prezidentas, Senamiesčio parke treniruotę surengė Radviliškio beisbolo klubas, šį savaitgalį pas juos planuoja vykti mažeikiškiai.

Noras verčia judėti priekin

Beisbolas Lietuvoje nėra itin paplitęs – šios sporto šakos mėgėjai susibūrė Utenoje, Vilniuje, Kaune ir Radviliškyje. Suburti daugiau jaunimo šiam žaidimui bandoma ir mūsų mieste. Iniciatyvos ėmėsi mažeikiškė Nijolė Tamulienė, auginanti beisbolu susidomėjusį sūnų.

„Vaikai beisbolą žaidžia jau devintus metus puikiai tam tinkančiame Senamiesčio parko stadione, tačiau tai buvo daroma mėgėjiškai – susirinkdavo iš įvairių mokyklų ir mėtydavo kamuoliuką. Dabar jie jau šešiolikmečiai ir vis pakalbėdavo, kad būtų gerai suburti normalią komandą, kad būtų galima žaisti varžybose. Paprašyta sūnaus, pirmiausia jų paklausiau: ar tai rimtas noras, ar jie pasiryžę rungtyniauti. Teigiamas atsakymas privertė imtis veiksmų“, – apie idėją „Santarvei“ pasakojo N. Tamulienė.

Pirmieji žingsniai buvo žengti, tad praėjusią savaitę Mažeikiuose apsilankė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas Virmidas Neverauskas, kuris susitiko su valdžios atstovais. Šeštadienį Radviliškio beisbolo ir softbolo klubo vadovas Romanas Paskočimas su savo auklėtiniais surengė treniruotę mažeikiškiams jaunuoliams.