Beisbolininkas D. Neverauskas keliasi į Japoniją – Hirošimos klubas įsigijo lietuvį iš MLB ekipos

Geriausias Lietuvos beisbolininkas Dovydas Neverauskas karjerą tęs Japonijoje. Lietuvis pasirašė sutartį su Hirošimos „Toyo Carp“ klubu.

Japonijos ekipa lietuvį nusipirko iš stipriausios pasaulyje JAV beisbolo lygos MLB „Pittsburgh Pirates“ ekipos. Šios komandos dalimi D. Neverauskas buvo nuo 2009 metų, o 2017 metais jis tapo pirmuoju lietuviu MLB lygoje. Nors jis dar turėjo sutartį su „Pirates“, lietuvis nusprendė pasinaudoti Japonijos klubo pasiūlymu, o „Pirates“ nesudarė kliūčių jam išvykti.

„Japonai kreipėsi į „Pirates“ ekipą su prašymu parduoti Dovydą. Pitsburgo ekipa paklausė Dovydo, nes be žaidėjo sutikimo šis sandoris negalėjo įvykti. Įvertinęs situaciją, kad „Pirates“ ekipa negali jam garantuoti nuolatinės vietos pagrindinėje komandoje, o dublerinė lyga šiais metais išvis nevyko, jis su pasiūlymu sutiko. Buvo galima laukti ir tikėtis, kad „Pirates“ kam nors kitam iš MLB perleistų lietuvį, bet tuomet vėl kontraktas turbūt būtų panašus. O jam reikia žaisti. Japonų finansinės sąlygos, koronaviruso situacija yra daug kartų geresnės. Japonai sumokėjo išpirką Pitsburgo ekipai, bet kadangi Hirošimos klubas nėra iš JAV, tai „Pirates“ oficialiai tiesiog pranešė, kad lietuvis yra atleistas“, – situaciją aiškino D. Neverausko tėtis, beisbolo treneris Virmidas Neverauskas.

Pats D. Neverauskas džiaugiasi savo sprendimu.

„Labai džiaugiuosi tapdamas Hirošimos komandos dalimi ir turėdamas galimybę įgyti naujos patirties. Mano tikslai visada yra laimėti viską ir vesti komandą į pergales. Šiais metais neteko žaisti stebint sirgaliams, todėl nekantrauju su laukti „Carp“ komandos sirgalių palaikymo“, – sakė D. Neverauskas.

Japonijos beisbolo lyga dažnai yra laikoma antra pagal pajėgumą po MLB. Tą rodo tiek finansai, tiek žiūrovų skaičius.

„Dovydas tarėsi tiek su manimi, tiek su agentu. Aišku tai, kad svarbiausia dabar jam yra žaisti. „Pirates“ komandoje atvyko nauji treneriai, kuriems reikia iš naujo viską įrodinėti. Šiais metais buvo taip, kad patys treneriai lietuviui leido žaisti labai daug kėlinukų, o kai atsirado nuovargis ir žaidimas suprastėjo, jį iškart jį pasodino ant suoliuko ir sezono pabaigoje beveik nebeleido žaisti. Reikėjo Dovydui leisti žaisti nuosekliai. Klubas vis dar nežinojo, ką darys su D. Neverausku, todėl sulaukęs Japonijos klubo pasiūlymo, lietuvis pats norėjo išvykti į Japoniją. Žinoma, jei „Pirates“ klubas būtų labai norėjęs jį išsaugoti, galėjo neišleisti“, – teigė V. Neverauskas.

„Toyo Carp“ ekipos savininkas Hajime Matsuda yra ir automobilių koncerno „Mazda“ savininkas. Jam Dovydo istorija pasirodė įdomi ir jis jau pakvietė lietuvį bendrų pietų.

Pasak V. Neverausko, žaidimas Japonijos lygoje gali padėti ne tik susigrąžinti pasitikėjimą savo jėgomis, bet ir palieka galimybę sugrįžti į MLB, tik su patikimesniu kontraktu.