2019 metų kovo 28-31 d. Kubos sostinėje Havanoje vyko Pasaulinės beisbolo ir softbolo konfederacijos (toliau – WBSC) organizuotas beisbolo ir softbolo supaprastintos, „gatvės“, versijos „Baseball5“ kontinentinių instruktorių seminaras. Į jį buvo sukviesti dalyviai iš įvairių pasaulio kampelių.

Į seminarą buvo pakviesti ir keletas Europos šalių atstovų William Casacoli (Prancūzija), Hristo Dundalov (Bulgarija) ir Lietuvos atstovas kaunietis, tarptautinės kategorijos teisėjas Arvydas Birbalas. Seminare taip pat dalyvavo atstovai iš Ganos, Tuniso, Japonijos, Kinijos, Tailando, Fidžio, Australijos, Meksikos, Argentinos, JAV ir be abejo šeimininkai kubiečiai.

Mokymai vyko trejetą dienų. Pirmąją dieną dalyviai buvo supažindinti su WBSC planais ir siekiais dėl labai paprasto, greito ir įdomaus žaidimo „Baseball5“ plėtros visame pasaulyje. Artimiausiuose planuose yra šį žaidimą įtraukti į oficialių sportinių žaidimų tarpą. Planuojama per porą metų surengti kontinentinius atrankos turnyrus, o po jų vyks ir pirmosios Pasaulio taurės „Baseball5“ varžybos.

Po mokymų dalyviai gavo sertifikatus, suteikiančius teisę mokyti ir instruktuoti bei sertifikuoti naujus „Baseball5“ trenerius. Taip pat visiems yra iškeltos užduotys dirbti savo regionuose, populiarinant „Baseball5“ žaidimą, ruošti trenerius, dirbti su kūno kultūros mokytojais ir didinti beisbolo bei softbolo žinomumą, populiarumą, užtikrinant beisbolo ir softbolo įtraukimą į Olimpinių sporto šakų tarpą visam laikui. WBSC tikisi, kad vėliau ir šis žaidimas bus įtrauktas į Olimpinių žaidynių programą. Artimiausiu metu Lietuvos beisbolo asociacija kartu su sertifikuotu „Baseball5“ instruktoriumi Arvydu Birbalu, organizuos seminarus-mokymus ir Lietuvoje beisbolo ir softbolo treneriams ir kūno kultūros mokytojams, sekite informaciją.