Baltarusijos valdžia neleido Minsko FC Minsk beisbolo komandai vykti į atviro Lietuvos beisbolo čempionato rungtynes Kaune

Baltarusijos Minsko FC Minsk beisbolo komanda jau eilę metų dalyvavo atvirame Lietuvos beisbolo čempionate. Komanda užsiregistravo dalyvauti ir 2021 metų Lietuvos beisbolo čempionate. Lietuvos beisbolo asociacija gavo leidimą iš Švietimo Mokslo ir Sporto Ministerijos atvykti į Lietuvą Minsko FC Minsk komandai. Tačiau netikėtai Minsko komandai nebuvo leista vykti į Lietuvą, nepaaiškinant priežasčių. Minsko FC Minsk komandai ko gero bus įskaityti pralaimėjimai prieš Kauno Lituanicą ir Kauno Gajos-Lituanica komandas. Taip pat bus sprendžiamas jų tolimesnis dalyvavimas.

Gegužės 1 dieną, sėkmingai įvyko Lietuvos čempionato varžybos Vilniuje, Jomanto parke. Susitiko BK Vilnius ir Utenos Taranai. Pirmosios varžybos vyko atkakliai. Vilniečiai atmušė daugiau hitų ir padarė mažiau klaidų todėl ir rezultatas 4:0, jų naudai. Taranų komandoje gynyboje solidžiai žaidė metikas Dalius Neliupšis, o puolime Tomas Juškėnas. BK Vilnius komandoje gynyboje gerai sužaidė metikas Maksim Burdzin, neleidęs varžovams pelnyti taškų, o puolime 2 hitus atmušė Evaldas Remeika.

Antrose varžybose vilniečių pranašumas buvo ryškesnis. Pasižymėjo mušėjai: Evaldas Remeika ir Evaldas Žarkaitis atmušę po 2 hitus. Gynyboje vilniečiai padarė net 5 klaidas, tačiau geras metiko Gyčio Morkūno žaidimas padėjo pergalės pamatus. Uteniškių komandoje šį syk metikams nesisekė, o puolime pasižymėjo Dalius Neliupšis ir Edvinas Žvirblis.

Utenos Titanai iškovojo dvi pergales prieš Vilniaus beisbolo akademijos auklėtinius. Pirmoji pergalė pasiekta lengvai. Jau rungtynių pradžioje uteniškiai pabėgo į priekį ir visą laiką kontroliavo žaidimą. Iškovota pergalė rezultatu 11:1. Atsipalaidavę uteniškiai vos neprisižaidė per antras rungtynes. Iki rungtynių vidurio uteniškiai buvo priekyje 5:2, bet tada sėkmingais atmušimais vilniečiai pelno 5 taškus, ir įsiveržia į priekį 7:5. Rungtynių gale vilniečiai neatlaikė uteniškių puolimo ir paleido pergalę iš savo rankų. Utenos Titanai laimėjo 11:8.
Laukia įdomus kitas savaitgalis, Utenos Titanai susitiks su BK Vilnius komanda, abi komandos Lietuvos beisbolo čempionate dar nėra pralaimėjusios.

 

Nuotraukų autorės: Rasa Šilobritaitė, Sigita Maciulevičienė